Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Slacklive-fluxbox

Zaczęty przez Nornik, Luty 21, 2017, 09:27:17 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nornik

Witam !
Wybrałem dystrybucję jak w temacie jednak gdy chcę przejść do instalacji żąda hasła dla one i nie wiem jakie mam podać ? Próbowałem coś znaleźć na nagranej płycie ale nie znalazłem. Pomoże ktoś ?

lesio

W tym linku:
https://docs.slackware.com/slackware:liveslak
podają tak:
Slackware Live Edition knows two user accounts: "root" and "live". They have passwords, and by default these are... you guessed: "root" and "live".

Nornik

Oj bardzo dziękuję i byłem na tej stronie i nie zauważyłem. Bardzo dziękuję.

Maromann

proponuję spojrzeć na SalixOS http://salixos.org/dużo pakietów, dobre forum. osobiście nie jestem fanem fluxboxa (mam zainstalowaną wersję mate), ale testowałem i działa. instalacja lekko specyficzna (dla fanów Ubuntu) ale w miarę prosta, szybka i skuteczna.

pozdrawiam,

Nornik

Witam powtórnie !
Mam dylemat którą dystrybucję zainstalować opartą na debianie:
lmde-2-201503-cinnamon-64bi
czy slackware tą:slackellive64-kde-4.14.21. Mam te wersje nagrane na USB i trochę próbowałem sprawdzać jak działają. Co do slackware to kiedyś dawno temu próbowałem rozgryzać ten system, ale nie wiele już pamiętam. Poczytałem na forum o LMDE i jak widzę ma sporo pozytywnych opinii. No nie wiem co wybrać do instalacji na dysku ?

lesio

Niestety, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Musisz potestować sam i sam podjąć decyzję. Dwa rożne desktopy (KDE i Cinnamon) i dwie całkiem różne dystrybucje linuksa.
Ale ponieważ padło pytanie i jeśli dłuższy czas nie używałeś linuksa, to na początek lepszy byłby LMDE - bardzo przyjazny dla użytkownika, z pełną kontrolą nad pakietami właściwą dla Debiana.

Nornik


Zobacz najnowsze wiadomości na forum