Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Praca w trybie renderowania programowego

Zaczęty przez Imoto, Luty 18, 2017, 09:15:54 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Imoto

Witam,

Z góry zaznaczam, że jest to mój pierwszy kontakt z linuxem i mam taki o to problem: postanowiłem zainstalować Minta 18.1 Cynamon na Virtualbox. Po zainstalowaniu wyświetla mi się komunikat: "Praca w trybie renderowania programowego", system muli. Zainstalowałem Virtualbox Guest Additions - nic nie pomogło. Jak to mogę naprawić?

Moja konfiguracja:
Laptop Acer Aspire V3/531/V3-571
Windows 8.1 64 bit
Intrel Core i7-3632QM
8 Gb RAM
Karta zintegrowana + Nvidia GT 730M

lesio

#1
Virtualbox tworzy komputer wirtualny i odwołania do sprzętu odbywają się za pośrednictwem komputera-hosta. Dlatego nie wszystkie mechanizmy funkcjonujące bezpośrednio na hoście mają zastosowania na gościu lub ich funkcjonalność może być ograniczona. Czy próbowałeś w konfiguracji komputera wirtualnego ustawić akcelerację 3D we właściwościach ekranu? Ile pamięci przeznaczyłeś w maszynie wirtualnej na obsługę wirtualnej karty grafiki?

Imoto

Tak, zaznaczyłem opcję akceleracji 3D, przeznaczyłem maksimum pamięci tj. 128 MB.

lesio

Tu jest porada dotycząca wpisu w /etc/modules:
https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/guide-speed-up-ubuntu-virtualbox/
Sprawdź w menadżerze pakietów (np. synaptic), czy pakiety virtualbox (guest additions) faktycznie się zainstalowały.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum