Dystrybucje Linux > Slackware

Instalacja absolute64-14.2.2

(1/1)

Nornik:
Witam !
Czy instalacja absolute64-14.2.2 lub slackware64-14.2-install-dvd jest trudna i skomplikowana ?

pavroo:
Instalacja żadnej dystrybucji nie jest bardzo skomplikowana.
Instalatory są przeważnie intuicyjne i wiele z nich dostępnych jest również po Polsku.
W przypadku Slackware i Absolute, to jeśli dobrze pamiętam, obydwa używają instalatorów działających w trybie tekstowym. Jeśli będziesz uważnie czytał pytania i podążał krok po kroku za wskazaniami skryptu instalacyjnego, to nie powinieneś mieć dużego problemu.

Jeśli jest to twój pierwszy kontakt z dystrybucja Linuksa (lub jeden z pierwszych) to sugeruję wybrać coś bardziej dla początkujących.

wesiora999:
No cóż instalacja nie należy do tych najłatwiejszych, ale nie jest ona jakaś bardzo trudna. Czytaj dokładnie wszystko podczas instalacji i poczytaj gdzieś na różnych forach i dasz radę :)

hubot_:
W przypadku instalacji Slackware musisz najpierw przygotować partycje np. używając polecenia cfdisk a następnie używając narzędzia setup zainstalować go. Instalacja Slackware nie jest skomplikowana, pytanie tylko czy zarządzanie zależnościami nie sprawi ci kłopotu. Wystarczy poczytać
--- Kod ---http://www.slackware.com/install/
--- Koniec kodu ---
. Jeśli nie chce ci się męczyć z zależnościami to możesz zawsze sobie dorzucić swareta lub slapt-geta. Co do absolute nie pomogę bo nie próbowałem się bawić tym distro.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej