Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux mini livebox WiFi

Zaczęty przez Nornik, Luty 15, 2017, 08:37:52 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nornik

Pobrałem ubuntu mini.iso no i mam problem z konfiguracją sieci. Livebox 2.0 jest rozpoznawany tylko ja mam połączenie przez WiFi-USB karta TPLink i tej karty nie rozpoznaje. Dalsza instalacja w związku z tym jest nie możliwa. Jak wybrnąć z tego problemu ?

lesio

W Internecie można znaleźć informacje dotyczące tego typu problemów, np.:
http://askubuntu.com/questions/678134/how-to-install-tp-link-wn725n-wifi-usb-adapter-on-ubuntu-ubuntu-14-04-3-lts
oczywiście powyższy link dotyczy określonego modelu adaptera wi-fi, nie napisałeś, jakiego Ty używasz.

Nornik

Dziękuję, ale zbyt słabo znam angielski aby sobie poradzić. Tak na prawdę to dostęp do sieci nie jest mi potrzebny, chciałem zainstalować taką dystrybucję mini aby mieć dostęp wyłącznie z konsoli bez trybu graficznego. Mam taką książkę z wieloma przykładami w bash i C i one nie wymagają trybu graficznego.

lesio

Rozumiem. Na wszelki wypadek informuję, że jest niezłe środowisko graficzne do pisania i uruchamiania (testowania) programów pisanych w C - nazywa się codeblocks. Obsługuje one wiele kompilatorów, nie tylko C.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum