Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

webcam logitech c270

Zaczęty przez evikat, Styczeń 13, 2013, 09:26:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

evikat

witam. jestem nowa na linuxie. potrzebuję pomocy. mam kamerkę logitech c 270 i potrzebuję wgrać jakieś oprogramowanie żeby działała.. płyta jest tylko pod windowsa czy ktoś mi może pomóc?

pavroo

#1
Witaj.

1. Jakiej dystrybucji używasz?

2. Wklej wynik polecenia z terminala :

Code:

lsusb


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

evikat

#2
ewa@ewa-laptop:~$ lsusb

Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 003 Device 002: ID 045e:0745 Microsoft Corp.

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 001 Device 004: ID 046d:0825 Logitech, Inc.

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

ewa@ewa-laptop:~$




ratus

#3
Tu jest kilka dobrych rad na początek:  http://linuxiarze.pl/kamera/" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/kamera/

Najbardziej będzie przydatny video4linux

pavroo

#4
Kamera została wykryta.

Jedyne co potrzebujesz to programu do obsługi aby przetestować jej działanie, tak jak napisał ratus.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

evikat

#5
dzięki Panowie, ale prawdę mówiąc nadal jestem zielona... :( ten linux to dla mnie carna magia a ja naprawdę blondynką jestem jeśli chodzi o komputery :(

ratus

#6
Zakładam, że kamera jest Ci potrzebna do Skype'a

Wpisz w konsoli:    env LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l2convert.so skype

Jesli Skype się uruchomi, zaloguj, wejdź w OPCJE --> VIDEO. Zobaczysz siebie, OK!

Jeśli okno kontrolne kamery będzie ciemne - czarno przed tobą widzę  :-)

Dalej się zobaczy.

evikat

#7
właśnie ja widzę siebie ale mój rozmówca mnie nie widzi :(


evikat

#8
i jak dla blondi... co to ta konsola?

ratus

#9
Konsola to jest interfejs obsługi powłoki, działa poza sytemem graficznym. Terminal - to jest graficzny emulator powłoki i korzystałaś z niego, podając wyniki polecenia lsusb. W praktyce terminy konsola - terminal są synonimami, więc polecenie, które Ci podałem, powinnaś wpisać w terminalu.

Jeśli w opcjach Skype, w kontrolnym okienku sekcji video, widzisz siebie, to problem jest nie u Ciebie, a u rozmówcy. Tym samym zachodzi pytanie: "Po co myśmy tę żabę jedli?"

Odpowiedź: ponieważ ani ja, ani pavroo nie dysponujemy czarodziejską kulą, żeby uzyskać informacje, których nam skąpisz. Ja rozumiem, że dziewczyny lubią tajniaczyć, ale żeby aż tak! :-)

evikat

#10
ehh :) nigdy nie było problemów u mnie z kamerką :( a te polecenia to właśnie wpisywałam w terminalu... dziękuję oczywiście za pomoc i nadal będę z tym walczyć ;)metodą prób i błędów może uda mi się nie zepsuć kompa ;)

HieronimDWed

zastanawiam się nad zakupem kamerki Microsoft LifeCam HD-3000 albo Logitech WebCam HD C270. Ciężko znaleĽć jakie¶ dobre porównania obu kamer. Która będzie lepszym wyborem? Zastosowanie głównie do skypea.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum