Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

w czym tkwi problem

Zaczęty przez sovtware, Luty 21, 2024, 02:43:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

teraz zauważyłem ponad miesiąc Pc nie wyłączałem a już nie zmieniam systemów

po dłuższym wyłączeniu komputera np: po całej nocy mam taki komunikat przy uruchamianiu go

o co chodzi czyżby ustawienia Biosu ?




Debian 12 Xfce

D35CART35

Myślę że może być problem z baterią bios, albo zużyta albo coś nie łączy.

linux4ever

Wygląda na to że nie zapisuje ustawień dlatego się resetuje tak jak napisał D35CART35 to może być bateria.

Albo twoja pamięć ram się psuje przez co sprawdza ją.

Tu wyjaśnienie: 
CytatCo się dzieje gdy RAM jest zepsuty?
Najczęstsze objawy uszkodzenia pamięci RAM:

sprzęt reaguje na włącznik, ale świeci się tylko dioda zasilania. występują bluescreeny. system nie uruchamia się poprawnie. laptop zawiesza się, sam się restartuje.


Z: https://www.serwisatium.pl/wymiana-pamieci-ram-w-notebooku

Dla spokoju memtest z linuksa i zobacz jakie są błędy pamięci w tym programie.

Jeśli jakakolwiek z tych usterek wystąpiła zmień kości ram.

Z tego co czytałem zużywa się pod dużym obciążeniem,przegrzaniem lub podkręceniem czyli overclockingiem.

Jak nie ma radiatora po pewnym czasie się przegrzeje i popsuje.

Ale to tylko moje domysły i można się z nimi nie zgadzać.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

r6



Mnie na razie ostrzega gdy wyłączę komputer i listwę zasilającą.

mirekc

Cytat: sovtware w Luty 21, 2024, 02:43:42 PMteraz zauważyłem ponad miesiąc Pc nie wyłączałem a już nie zmieniam systemów

po dłuższym wyłączeniu komputera np: po całej nocy mam taki komunikat przy uruchamianiu go

o co chodzi czyżby ustawienia Biosu ?
Zacznij od wymiany baterii. To że komunikat pojawia się po dłuższym wyłączeniu jest bardzo mocną wskazówką. Tylko kup coś porządnego, bo jakość chińskich ogniw bywa ,,różna" i potrafią np. roku nie wytrzymać.

sovtware

Ok dziękuję za pomoc miałem baterię wyluzowaną poprawne włożenie jej pomogło

Zobacz najnowsze wiadomości na forum