Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wygaszacz ekranu i brak wybudzenia.

Zaczęty przez Nowy, Styczeń 27, 2017, 11:18:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nowy

Witam! Po instalacji Ubuntu 16.04 LTE  gdy odejdę na jakiś czas od komputera ekran gaśnie. Ponowne wybudzenie ekranu (monitora) powinno uruchomić się po poruszeni myszką lub naciśnięcie jakiegokolwiek klawisza i wpisanie hasła. U mnie tak nie ma. Muszę wykonać reset komputera tak jak bym go uruchamiał od nowa. w Ubuntu 12.04 i 14.04 wszystko było normalnie. Próbowałem instalację z innej płyty ale nic nie pomaga. Na forach nic nie znalazłem pomocnego. Proszę o radę. Pozdrawiam J.K.
Pozdrawiam J.K.

lesio

Czy próbowałeś zmieniać ustawienia w konfiguracji screensavera i/lub systemu zarządzania energią? Chodzi o czasy wyłączania ekranu, ewentualnie czasy wstrzymania i hibernacji komputera?

Nowy

Próbowałem na różne sposoby jakie umie. W konfiguracji <jasność i blokada> żadne opcje nie działają, jedynie jak jest ustawione na <nigdy> to ekran nie wyłącza się. A jeśli idzie o zarządzanie energią to nie ma takiej opcji bo to jest komputer stacjonarny i podłączony do sieci.
Pozdrawiam J.K.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum