Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Co wolicie do nagrywania płyt?

Zaczęty przez Rockmaniak, Styczeń 23, 2017, 12:27:12 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jak w temacie

Brasero
0 (0%)
Xfburn
1 (25%)
Obu wymienionych
0 (0%)
Coś innego (napisz w komentarzu co)
2 (50%)
Chce po prostu oddać głos ale nie mam zdania :D
1 (25%)

Głosów w sumie: 4

Głosowanie skończone: Luty 06, 2017, 12:27:12 AM

Rockmaniak

Jak w temacie. Jestem ciekaw, bo korzystam z obu, ale XF wydaje być się lepszą opcją. Może ktoś inny oświeci mnie w tym temacie? Zapraszam do dyskusji :D

robson75

#1
Dla mnie numer jeden to jest K3B i moim zdaniem jest to najlepszy do nagrywania płyt program na Linuxa.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Używam k3b, aczkolwiek z bez entuzjazmu, bo to program ze stajni KDE, za którym to desktopem nie przepadam. k3b jest dość uniwersalne i sprawdza się dobrze także w drugą stronę, tzn. np. przy zgrywaniu CD do mp3. Niestety, nie znalazłem innego, podobnie uniwersalnego programu w stajni GNOME.

robson75

Ale K3B jest dostępny w każdym środowisku graficznym i działa równie dobrze jak w KDE.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

#4
Oczywiście tak, ale w trakcie instalacji na gnomach zasysa zestaw bibliotek kde-runtime, libkde*, libqt* itp. Całe szczęście, że nie próbuje instalować akonadi i innych tego typu wynalazków kde, bo wtedy to już by szło w setki MB :-)

robson75

Gdy ja instalowałem K3B na Manjaro Cinnamon to głownie pobrało się Oxygen-Icons. No i musiałem doinstalować dwa pakiety (dvd+rw i cdrdao)  żeby program mógł działać prawidłowo. A poza tym K3B moim zdaniem przebija nawet windowsowskiego Alkohol 120, który potrafił żle zapisywać dane na nośnik. I jeszcze na temat Brasero, wyczytałem gdzieś, kiedyś w jakimś artykule że Brasero niszczy płyty. Nie wiem ile w tym jest prawdy ale coś w tym jest.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Alkohol120 ma alternatywę linuxową - acetoneiso. Przy instalacji aplikacji KDE na gnomach ilość doinstalowywanych blibliotek zależy od tego, czy wcześniej nie była instalowana jakaś aplikacja KDE. Jeżeli zależności już są spełnione, to oczywiście nie jest to już instalowane.

Czesław

Do plik.iso k3b (uwidacznia sumę kontrolną), do wszystkiego innego Brasero.
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

christo

Tylko K3B i tak dziwne od razu jest w systemie , aaa zapomniałem bardzo lubię KDE 4 jest rewelacyjne a K3B we + acetoneiso to juz nic nie jest potrzebne do palenia i montowania DVD.
ps.niestety plasma juz nie jest taka milutka.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum