Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

prędkość internetu

Zaczęty przez janusz30, Styczeń 21, 2017, 04:18:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janusz30

Witam Wszystkich. Mam pytanie odnośnie prędkości internetu. Korzystam z Linux Mint. Mam internet 30mb zrobiłem test ze strony speedtest.net  i mam takie wartości  Ping 20ms  , Download Speed 18.24 Mbps,   Upload Speed  3.04 Mbps  czasami te wartości nieco się zmieniają, ale nie dużo....czy te wartości są poprawne przy internecie 30mb? Szybkość internetu jest poprawna? Czy są to zbyt małe wartości przy internecie 30 mb?

lesio

Korzystasz z wi-fi czy jesteś podpięty kabelkiem rj-45?

janusz30

korzystam z wifi...ale przez kabelek jest niewielka różnica

lesio

Ostatnia kwestia: czy testowałeś szybkość bezpośrednio podpięty po kabelku do urządzenia dostawcy internetowego (np. modemu) czy też byłeś podpięty do swojego routera, który z kolei był podpięty do urządzenia dostawcy? Zwykle serwis dostawcy domaga się przeprowadzenia testu na komputerze bezpośrednio podpiętym kabelkiem do urządzenia dostawcy (ma to sens, bo niektóre ustawienia bądź parametry routera mogą wpłynąć na ograniczenie przepustowości) i na stronie internetowej dostawcy. Jeśli tak to przeprowadziłeś, to zapewne możesz zgłosić reklamację u dostawcy internetu (Na wszelki wypadek ponów test startując z LIVE CD lub innego systemu, jeśli masz go zainstalowanego). Szybkość 18Mbps jest zdecydowanie za mała. Zasadniczo powinno być 30Mbps, można tolerować występujący co jakiś czas kilkuprocentowy spadek (a w zasadzie trzeba sprawdzić, jak jest w umowie). Szybkość uploadu jest chyba satysfakcjonująca ponieważ standardowo upload=10% z download, czyli upload powinien mieć 3Mbps i tyle ma.

janusz30

Ok....będę próbował...z góry dzięki

Zobacz najnowsze wiadomości na forum