Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Migający ekran

Zaczęty przez blazejwiecha, Styczeń 17, 2017, 10:58:00 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

blazejwiecha

Witam
Mam kłopot z moim wyświetlaniem od momentu gdy dodałem sobie xfce do standardowego Ubuntu 16.10x64
System stoi na laptopie Vaio vpcec2s0e

grafika : ATI Mobility Radeon™ HD 5470 Graphics
chipset : Intel® HM55 Express Chipset

Do tego mam podłączony dodatkowy ekran na porcie HDMI

Ten sam efekt z migającym ekranem jest na obu ekranach. Wygląda to tak jakby okno , które powinno być wyświetlone na danym ekranie staje się przezroczyste i dopiero gdy myszką przejedzie się w rejonie tego okna ono pojawia się.
Pozdrawiam serdecznie
Błażej

lesio

1. Czy jest wykorzystywany jakiś mechanizm przełączania grafiki (Intel <--> AMD), np. Catalyst?
2. Rozumiem, że powłoka Unity lub Xfce jest wybierana w trakcie logowania. Czy miganie występuje dla obydwu powłok? Czy miganie występuje, gdy nie jest wykorzystywany drugi ekran (po HDMI)? Czy Na obu ekranach jest wyświetlany ten sam obraz, czy też są to obrazy "sąsiadujące"?

blazejwiecha

1 - nie , nie instalowalem Catalyst do systemu
2 - tak powłokę mogę wybrać podczas logowania (unity nie posiadał takich kłopotów). nie mam okazji sprawdzić czy pojawi się to samo po rozłączeniu HDMI, obrazy są sąsiadująco ustawione
Pozdrawiam serdecznie
Błażej

lesio

Informacji trochę mało :-), ubuntu nie używam, więc nie mam na czym sprawdzić, ale istnieje prawdopodobieństwo, że pojawił się konflikt w konfiguracji menadżera wyświetlania lightdm (tzn. zakładając, że wykorzystuje go zarówno unity, jak i xfce, i być może któryś plik konfiguracyjny zastał "przykryty" nowym lub uzupełnioną konfiguracją). Ale wtedy powinien pojawić się też problem w wyświetlaniu pod unity (chyba, że w trakcie instalacji xfce pojawił się jakiś błąd lub ostrzeżenie). Znając datę i godzinę instalacji xfce, można pooglądać pod tym względem stosowne pliki konfiguracyjne.

blazejwiecha

podpowiedz mi czego i gdzie dokładniej szukać .... może coś znajdę kto wie .
Pozdrawiam serdecznie
Błażej

lesio

Przede wszystkim wypadałoby zaobserwować efekty we wszystkich możliwych konfiguracjach:
- aktywny unity, HDMI wykorzystywane i niewykorzystywane
- aktywny xfce, HDMI wykorzystywane i niewykorzystywane
czyli co popsuło wgranie xfce,
a później pozostaje przeglądanie konfiguracji, ewentualne odinstalowanie powłoki, sprawdzenie efektu, porównanie zmian w konfiguracji, ewentualne ponowne zainstalowanie powłoki xfce, przeglądanie. Słowem, dłubanina i analiza - dużo zabawy.
Lightdm w ubuntu opisany jest np. w :
https://wiki.ubuntu.com/LightDM
ustawienie domyślnego desktopu na xfce:
http://askubuntu.com/questions/179148/set-default-user-session-to-xfce4

blazejwiecha

Dzięki
Czyli dłubanie krok w krok czas zacząć .....
Zobaczymy co z tego wyniknie ...
Pozdrawiam serdecznie
Błażej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum