Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nie da się zalogować po zmianie ekranu logowania. Plasma 6.0.3

Zaczęty przez melis, Kwiecień 16, 2024, 06:44:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

melis

Cześć! Jak w tytule, po zmianie ekranu logowania sddm, system nie jest w stanie zalogować się do gui. Ekran pozostaje czarny. Sprawdzałem na X i Wayland. Na szczęście miałem migawkę. System to Arch Linux. Dodam że theme jest bez znaczenia. Jakakolwiek zmiana, powoduje że nie da się już wyświetlić

pavbaranov

Coś na rzeczy jest, albowiem i mi udaje się zalogować za którymś razem. Pytanie, czy to kwestia sddm/plasma, czy coś innego. Być może problem leży tu" https://archlinux.org/news/increasing-the-default-vmmax_map_count-value/

melis

Tzn, że jednak w końcu się udaje? Próbowałem kilkukrotnie, aż w końcu logując się do konsoli, usunałem /etc/xdg/xsession - bodajże, bo niestety leciałem po omacku, lekko spanikowany i na biegu próbowałem się ratować, ryzykując całkowity paraliż systemu. Mając obok zainstalowane LXDE, była mozliwość uruchomienia przeglądarki w konsoli. Udało się mi dotrzeć do ekranu logowania i zmienić środowisko.

D35CART35

@pavbaranow mam podobny przypadek odmiennej konfiguracji (hyprland), i sytuacja wygląda bardzo podobnie, jedyne co łączy te dwie konfiguracje to wayland, nie wiem czy w nim nie leży problem.

melis

To samo się dzieje na Xorg. Mozliwe, że wskazane "ulepszenie", może być tego powodem,a być może, plasma musi okrzepnąć.

pavbaranov

Raczej nie problem ani w Xach, ani w Wayland. Spróbować trzeba tych ustawień z Arch.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum