Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro Cinnamon

Zaczęty przez robson75, Styczeń 05, 2017, 02:21:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

A oto Manjaro Cinnamon z jądrem 4.4.39-1.

[/list]
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

No to jednak masz uruchomione conky :-)

robson75

To nie jest conky tylko screenlets. To całe conky to wyższa szkoła jazdy, instalowałem conky jeszcze w LMDE 2 i mimo że było zainstalowane to było go brak. Nie mogłem go znależć a co za tym idzie nie mogłem go uruchomić.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

trzeba po prostu uruchomić:
$ /usr/bin/conky
standardowa konfiguracja w /etc/conky/conky.conf
i to wszystko na początek :-)

Gdy ostatni raz bawiłem się cynamonem (dawno - ze 2-3 lata temu) to takiego screenletu jeszcze nie było ...

Oczkins92

Manjaro Cinnamon.Najlepsze distro dla mnie ze środowiskiem Cinnamon.Nawet nasz SparkyLinux ładnie wygląda na Cinnamonie ale ma problemy z ikonam :-\i.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

#5
Manjaro Cinnamon z jądrem 4.4.41-1

[/list]
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

#6
Jak się podoba Gis-Weather pobrany z AUR-a?   
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

#7
Manjaro Cinnamon z jądrem 4.9.30-1.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Oczkins92

E jak to możliwe że ci pobier 536mb ramu?Mi od tej nowej wersji bierze 1gb a to dla mnie za dużo bo lubię mieć nawłaczane duzo programów.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

#9
Cytat: Oczkins92 w Czerwiec 10, 2017, 11:09:16 AM
E jak to możliwe że ci pobier 536mb ramu?Mi od tej nowej wersji bierze 1gb a to dla mnie za dużo bo lubię mieć nawłaczane duzo programów.

I tak ta nowa wersja Cinnamona pożera mi więcej RAM-u, anieżeli poprzednia wersja, która zużywała niespełna 400 mb. A co do programów to mam zainstalowane tylko te najpotrzebniejsze, bez zbędnych które tylko zajmują miejsce na dysku.

Ps: Nie wiem czy zauważyłeś ale w chwili robienia screenu nie miałem uruchomionych żadnych programów.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Cytat: Robert75 w Styczeń 05, 2017, 10:41:33 PM
To nie jest conky tylko screenlets.
Napisał byś coś więcej o tym programie, bo conky na Manjaro z Xfce jakoś nie za bardzo potrafię ogarnąć.
Czy aby poprawnie działał screenlets trzeba instalować również screenlets-pack-basic i czy z automatu instalowane są zależności ?

robson75

Z tego co wiem to w repo Manjaro jest brak pakietu screenlets, natomiast jest w  AUR, ale są problemy z budowaniem paczek.
Więc pozostaje tylko conky. Nie rozumiem jaki masz problem z konfiguracją conky w Manjaro. To jest bardzo proste, po zainstalowaniu conky manager uruchamiasz go i zaznaczasz motyw który chcesz aby był widoczny na pulpicie. Choć wybór jest tak naprawdę niewielki, najlepiej poszukać w sieci o dodać nowe motywy np. stąd:
   https://sourceforge.net/projects/auroraconkytheme/ 
Po rozpakowaniu umieszczasz katalog np. w Dokumenty i dodajesz ten katalog do conky.
Poniżej na screenie zaznaczyłem Tobie gdzie należy kliknąć i wtedy należy wybrać settings i kliknąć na location, następnie add.
Muszę dodać że także w sekcji settings należy zaznaczyć autostart i najlepiej ustawić na 0.

I jeszcze jedno nie sugeruj się tym filmem z instalacją conky na stronie pobierania conky. Gościu po prostu lubi sobie komplikować życie :)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

#12
Nie wiem dlaczego, ale u mnie screenlets jest w głównym repo Manjaro, a nie ma w AUR...przed chwila sprawdziłem i po zainstalowaniu działa całkiem fajnie.

robson75

Masz racje u mnie w repo także jest screenlets, ale jeszcze miesiąc temu go nie było.
Ale moim zdaniem conky jest o wiele lepsze.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

#14
Tylko które conky zainstalować, bo tego jest trochę zarówno w oficjalnym repo, jak i AUR ?
Przy okazji zapytam, bo bardziej biegły jesteś w tych sprawach. Chcę zainstalować drugie środowisko (KDE Plasma) i za bardzo nie wiem jaki wpis zrobić w Terminalu, aby się całe KDE zainstalowało. A nie chcę od początku instalować Manjaro ze środowiskiem KDE Plasma, bo to tylko strata czasu. I czy podczas uruchamiania systemu będę miał w przypadku zainstalowanych dwóch środowisk możliwość wyboru żądanego ?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum