Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gparted nie widzi partycji ?

Zaczęty przez KurczePieczone, Sierpień 25, 2016, 01:35:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

KurczePieczone

Cześć,
dysk 750 Gb
odpalam pmagic z disk health widać że mam 750 Gb
ale jak już chce zrobić nowy podział partycji, czyli kasuje wszystkie, moge założyć swap, 3 primary i 3 logiczne ....... ale nie mogę założyć partycji rozszerzonej( próbowałem założyć ją jako pierwszą też to nic nie daje) ( więc wnioskuję że jest jakoś ukryta już istniejąca partycja i w gparted czy pmagic nie wykrywa jej bo tam jest po wyczyszczeniu wszyskich partycji 700 Gb ('unllocated') ( czyli gdzieś te 50 Gb znikło) - nie wiem czy dobrze rozumuję :P

ktoś Coś pomoże ? bardzo proszę o poradę ;) 

PS - program odpalam z pendriva z MultiSystemu

Albedo 0.64

Witaj. Jak do tej pory, nie miałem problemów z Gparted a używałem go wielokrotnie. Pewne różnice mogą wynikać z innego sposobu liczenia pojemności dysków przez programy. Pojemność pamięci i nośników można liczyć metrycznie (1 GB = 1000 MB) lub binarnie ( 1GB = 1024 MB). Do tego dochodzą jeszcze niewidoczne przestrzenie rezerwowane na przykład na sektor rozruchowy MBR. Jeśli możesz utworzyć partycje logiczne to powinna być partycja rozszerzona obejmująca partycje logiczne. Poszukaj dokładniejszych informacji na temat partycjonowania i sprawdź ustawienia programów partycjonujących czy aby na pewno odczytują dyski w ten sam sposób. Pojemność "handlowa" czyli metryczna podawana przez producentów nigdy nie pokrywa się z tym, co pokazuje komputer jako przestrzeń dostępną dla użytkownika.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum