Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro podstawy

Zaczęty przez robson75, Styczeń 02, 2017, 01:10:38 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Ale tutaj jest opisany inny problem, gościu miał problemy z resetowaniem ustawień po restarcie systemu, a u mnie ustawienia raz ustawione są cały czas tylko grafika nie startuje razem z systemem. A tak na marginesie przed chwilą miałem aktualizacje jakieś 37 pakietów i podczas tejże aktualizacji nastąpiła awaria Cinnamona, ale naprawiłem ten problem. Druga sprawa po tej aktualizacji nie chciało się uruchomić Chromium. I tu moje pytanie czy to może być wina AUR-a ponieważ go włączyłem. Czy z AUR-a lecą aktualizacje dla mojego systemu?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Mogę powiedzieć tylko tyle, że gdy bawiłem się manjaro jakieś półtorej roku temu dwa razy włączałem AUR do normalnej eksploatacji repozytoriów (tzn. poprzez standardowe zarządzanie softem, a nie przez yaourt) i za każdym razem kończyło się to niedobrze - tzn. powstawały konflikty (zaczynało się wtedy od próby podmiany gcc). Gdy się coś takiego robi, to chyba trzeba zrezygnować z automatycznego aktualizowania "na ślepo" i  aktualizować selektywnie.

robson75

#17
Ja już go wyłączyłem tylko pobrałem jeden pakiet Gtkhash do obliczania sum kontrolnych. I jeszcze jedno pytanie zarejestrowałem się na polskiej stronie wsparcia Manjaro i po zalogowaniu nie mam pojęcia jak dodać nowy wątek. Już doszedłem do tego dodawania nowego wątku.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum