Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

java w sparky

Zaczęty przez urbek, Styczeń 06, 2013, 07:24:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

urbek

Witam :)

Testując swojego świeżo postawionego SparkyLinux po jego pełnej aktualizacji i skonfigurowaniu wyglądu zacząłem korzystać z dość bogato wyposażonego repertuaru pakietów jakie zawiera w sobie sparky i natrafiłem na problem ze środowiskiem java. Próbując wejść na jeden z portali czatowych, który od przeglądarki wymaga oprogramowania java napotkałem na problem i w efekcie brak możliwości wejścia na ową stronę. Po dokładnym sprawdzeniu zainstalowanych komponentów środowiska java stwierdziłem, że oprogramowanie java w wersji 7 wraz z wtyczką icedtea w tej samej wersji mam zainstalowane a mimo to brak możliwości wejścia. Próbę ponowiłem na innej przeglądarce, którą instaluję standardowo na wszystkich systemach z jakich korzystam i skutek był taki sam. Dodam jeszcze, że do tej pory zawsze korzystałem z javy w wersji 6 i nie miewałem takich kłopotów. Jesli ktoś ma jakieś pomysły to będe wdzięczny za pomoc.

pavroo

#1
Najlepiej sprawdzić działanie apletu Java na stronie:

http://java.com/pl/download/testjava.jsp" class="bbcode_url">http://java.com/pl/download/testjava.jsp

Jeśli aplet się nie załaduje, sugeruję przeinstalować Java oraz plugin i zrestartować przeglądarkę.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

urbek

#2
Otóż aplet uruchomił się z informacją, że moja instalacja jawa działa i jest dostępna aktualizacja. System mam w pełni zaktualizowany a aktualizacje przeprowadzam z poziomu konsoli. Nadmienię, że używam na debianie sid wersji 6 czyli wczesniejszej i jest oki. Skoro to jest nowsza wersja to jest sens cofać do wersji 6 ? Przeglądarki 2 maja ten sam kłopot i żeby wykluczyć błąd strony próbowałem wejść na 3 różne strony wymagające oprogramowania java. Moje przeglądarki to icewasel i google chrome, które instaluję wszędzie przez wzgląd na synchronizację i szybki dostep do swoich danych i ustawień.

urbek

#3
Z javą udało mi się uporać:) pomogło przeinstalowanie wtyczki icedtea:) Dzieki za zainteresowanie i problem uważam za rozwiązany:)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum