Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak odciążyć kompa na cinnamon?

Zaczęty przez Rockmaniak, Grudzień 23, 2016, 08:43:55 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rockmaniak

Hej, przerzuciłem się na cinnamon i muszę przyznać, że pracuje mi się na nim fantastycznie. Problem wyskakuje przy długim czasie używania. 6 godzin pracy laptopa i  filmiki na YouTube full HD się tną. Procesor chodzi na 100 procent, RAM na 40.  Trochę odstał, pochodziło i znowu. Przy stanie gotowości procesor idzie 15-20 procent ram tak samo. Używam chrominium, ale na mozilli podobnie, nawet troszeczkę lepiej. CO poradzicie? Wyłączyć animacje?
LInux mint 18.1 CInnamon
2x 2.18 GHz Intel Inside
3.7 GB RAMu (przy postoju bierze komp 700-800 MB pamięci)

christo

Poradziłbym Ci ale nie wiem czy po Twojej myśli.
Niestety 18 cinnamon i KDE cierpią na sterowniki i kompatybilności.
Jak Ci  sie nie chce walczyć ze sterownikami , przegrzewaniem się procka , zapychaniem RAMu to przemyśl póki masz mało poinstalowane nad powrotem do 17.3 a szczególnie wbrew pozorom bardzo dobrze i stabilnie chodzi 17.3 KDE a cinnamon w tej wersji chodzi wręcz rewelacyjnie.
Bardzo duzo jest postów na temat przegrzewania się 18-tki i nie obsługiwanie przez niego różnych urządzeń peryferyjnych.
18.1 niewiele poprawiło w tych "drobiazgach".
Pozdrawiam

Rockmaniak

W sumie mogę spróbować. Dla mnie to nie jest problem.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum