Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Aplikacje w SparkyLinux Full DVD

Zaczęty przez Albedo 0.64, Styczeń 28, 2012, 06:34:49 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

Proponuję temat o programach w Sparky aby zainteresowani instalacją nowego systemu mogli wypowiedzieć się o tym, co chcieliby mieć w dystrybucji w wersji Full DVD.Moje sugestie:

Manager plików PCManFM, przeglądarka Chromium, repozytoria Chromium, Opera i wszystkie inne dostępne dla Debiana i E17 (np.repo Bodhi). Wspomnę jeszcze o pakietach polonizacyjnych. Miłoby było mieć język polski zaraz po uruchomieniu Live DVD i po zainstalowaniu systemu bez konieczności połączenia z internetem. Na moim łączu pobieranie pakietów językowych trwa całe wieki, poza tym to niepotrzebna operacja i strata czasu. Przydatne byłyby też sterowniki do wifi, GSM, ADSL itp, itd (takie paczki jak są w Ubuntu). Ostatnio próbowałem zainstalować Debiana Squeeze ale mi nie wyszło z powodu braku sterowników i połączenia z internetem. Kolega nathy też się z tym zetknął przy Sparkym.
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

urbek

#1
Jak dla mnie Polonizacja systemu to jeden z priorytetów, choć do samej instalacji jestem w stanie przeżyć jej brak:) Problemy z mobilnym netem juz przerabiałem np. podczas wspomnianej przez ciebie instalacji debiana. Mozna postawić debiana bez dostepu do sieci, ale potrzeba jest kolejnych płyt instalacyjnych debiana i ich dodanie do repo. Ja poradziłem sobie z instalacja debiana używając 2 komputerów. Połączyłĸem mobilny net iplusa na jednym i udostepniając kablem internet drugiemu poprzez sieć udało mi się zainstalować debiana poprawnie. wcześniejsze próby były podobne do twoich. Co do sterowników na moje wysłużone maszyny oparte głównie o intela nie zauważyłem problemów. Sprzęt peryferyjny też jak na moje obecne doświadczenia tez działa jak trzeba. Modemy huwei nie wszędzie sa widziane, ale w debianie i sparky nie miałem z tym problemów. Na siduction, który tez bazuje na debianie mój modem nie był widziany i z tego powodu nigdy nie postawiłem go na dysku.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum