Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Polski remix PCLinuxOS

Zaczęty przez robson75, Grudzień 09, 2016, 10:47:05 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Jeżeli ktoś ma problemy ze spolszczeniem systemu PCLinuxOS to już jest polska wersja  tego systemu na razie tylko ze środowiskiem graficznym XFCE. Jeżeli ktoś miałby ochotę to można obraz iso pobrać stąd.      https://sourceforge.net/projects/pclinuxos-xfce-polish-remaster/files/community-pclinuxos64-xfce-pl-2016.06.iso 
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Dla zainteresowanych, w marcu tego roku wyszła kolejna spolszczona wersja PCLinuxOS, tym razem ze środowiskiem Trinity mini, czyli TDE. Jeżeli ktoś z Was ma ochotę na to lekkie środowisko podaje link:                                                                                                                                http://www.pclinuxos.com/forum/index.php/topic,141146.0.html?PHPSESSID=ne8ka75fn9kkquo4dhfmssbir1   
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

I kolejna "wklejka" - community-pclinuxos64-tde-pl-mini-2018.12 - a jak widać dość nowa, bo z grudnia 2018r.
Z torrentów do pobrania pod poniższym linkiem;
https://linuxtracker.org/index.php?page=torrent-details&id=4f9e7b8e4b7f0488861453d446604720c4c45aa2

Tym razem nie powinni być zawiedzeni Ci co ostatnio na ten system tak narzekali ..sprawdziłem go w działaniu, a nawet dociągnąłem (na pendraka) aktualizacje i Firefoksa, gdyż jedyną przeglądarką jaka pojawia się po uruchomieniu z Live i w dziale Internet jest Konqueror.
Synaptic oferuje również inne przeglądarki, jak choćby Slimjet.
Nie ma też problemu z połączeniem po wi-fi z routerem i łącze to przez cały czas jest aktywne.
O spolszczeniu nie ma co pisać bo system jest skierowany do odbiorcy w Polsce.
Ilość opcji konfiguracyjnych jest adekwatna do tych znajdujących się w innych Linuksach, więc problemów z ustawieniem systemu "pod siebie" nie powinno być problemów.

Ja "lata temu" użytkowałem PCLinuxOS i widzę, że ten ostatni wypust jest już dobrze dopracowany.

MSki

Widać, że deweloperzy PCLinuxOS nie zasypują gruszek w popiele i wciąż pracują na systemem.. co mnie niezmiernie cieszy, gdyż kilka lat temu użytkowałem ten system i obecnie zastanawiam się, czy do niego nie powrócić  ;)
Pobrałem następujące iso z Linux Tracker;

community-pclinuxos64-tde-pl-mini-2020.01
pclinuxos64-kde5-darkstar-2019.12
pclinuxos64-kde5-mega-2019.1230

link
https://linuxtracker.org/index.php?page=torrents&search=pclinuxos&category=0&active=1
a każde umożliwia ogląd z live, co "drzemie pod maską" i pierwsze jest skierowane do użytkowników w Polsce.. system po boot'owaniu wstaje w rodzimym języku.
Pozostałe dwa w j. angielskim i aby je spolszczyć należy po instalacji na HDD/SSD zaktualizować system, a dopiero później dociągać polskie pakiety językowe.. typowa sytuacja.

Ja mam na SSD MX-19 i nie wiem jak to możliwe, że PCLinuxOS pracujący z pendriwe w trybie Live jest "organoleptycznie" szybszym systemem od powyższego.
Otwieranie jakiegokolwiek programu z Menu.. np. Konquerora, Firefoxa i wielu innych, a jest ich sporo, następuje błyskawicznie.
Bo chyba, a nie wiem tego na pewno, czy wzorem Puppy Linuksa, system (Live) nie wczytuje się wstępnie do RAMu i stąd ta jego szybkość. Ale podejrzewam, że w przypadku PCLinuxOSa tego wstępnego transferu chyba nie ma, a i tak system jest niezwykle szybki.
Tym bardziej dziwi ta szybkość, bo pendrive pracuje mi na starym już USB 2.0, a nie znacznie szybszym 3.0/3.1

Zainstaluję na drugim laptopie którąś z angielskich wersji tego systemu i zobaczę, jak system poradzi tam sobie ze starą kartą grafiki NVidia  ;)


darekradzan

do  MSki
Jak już sprawdzisz to daj znać jakie wrażenia.
Tez kiedyś korzystałem i bylem w miarę zadowolony.
Pozdrawiam

MSki

Niestety, ale laptop na którym zainstalowałem PCLinuxOS, to Dell Latitude E6400 z bardzo "wrednymi" podzespołami.
Z Live system bardzo szybko pracował, ale po instalacji zaczął mieć problemy z obsługą podzespołów laptopa.
Grafikę nVidii obsłużył bez problemu, jednak wykładał się na wi-fi i Bluetoth. Z obsługą tych elementów laptopa ma również problem W7, więc darowałem sobie dalszą walkę.
Spróbuję zainstalować ten system na jakimś innym sprzęcie, ale nie będzie to prędko, gdyż takim zapasowym urządzeniem był w zasadzie ten Dell, a okazuje się że to sprzęt kiszka.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum