Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Slax 7 kilka pytań

Zaczęty przez killBill, Grudzień 31, 2012, 02:02:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

killBill

Witam. Bawię się własnie Slaxem 7, sytemik jest bardzo fajny, niestety nie kumam paru prostych żeczy, prosze o pomoc.

1- instalacja pakietów, pobrałem pakiet  np. klienta poczty, umieściłem go w foldeże slax/module i co dalej, klikam kombinuję i nic, jak klikam to pyta czym otworzyc plik, zielono mi :)

2-nie mogę ustawić w FireFox katalogu na pobrane pliki na dysku twardym, tak aby odrazu zapisywać tam pobrane pliki, FF jakby nie widział twrdego dysku, oczywiście w Dolphin jest widoczny??

3-w opcji persistant system działa wolniej niż w opcji always fresh, w czym problem, myślę że chodzi o szybkość zapisu na pendrive, pewnie gdyby był szybszy to działało by szybciej, zakup szybkiego pendrive rozwiąże problem czy nie ???

free1964

#1
Witam wszystkich !

Ja też bym się dołożył do tych pytań.

Uruchomiłem Slax 7 i nie wiem jak skonfigurować WiFi.

W przeciwieństwie do Xubuntu 12.04, który odrazu wykrywa i łączy się przez WiFi z internetem, Slax 7 nie widzi i nie chce połączyć.

Pozdrawiam

free1964



Quote:

Cytuj z killBill w December 31, 2012, 14:02

Witam. Bawię się własnie Slaxem 7, sytemik jest bardzo fajny, niestety nie kumam paru prostych żeczy, prosze o pomoc.

1- instalacja pakietów, pobrałem pakiet  np. klienta poczty, umieściłem go w foldeże slax/module i co dalej, klikam kombinuję i nic, jak klikam to pyta czym otworzyc plik, zielono mi :)

2-nie mogę ustawić w FireFox katalogu na pobrane pliki na dysku twardym, tak aby odrazu zapisywać tam pobrane pliki, FF jakby nie widział twrdego dysku, oczywiście w Dolphin jest widoczny??

3-w opcji persistant system działa wolniej niż w opcji always fresh, w czym problem, myślę że chodzi o szybkość zapisu na pendrive, pewnie gdyby był szybszy to działało by szybciej, zakup szybkiego pendrive rozwiąże problem czy nie ???



pavroo

#2
1. Wszystkie nowe dodane moduły będą aktywowane automatycznie wraz ze startem systemu.

3. Zapis i odczyt persistent może trochę spowolnić działanie systemu.  Szybszy pendrive? Nie słyszałem o takim. Chyba że podłączony przez USB3.



Wifi - klikając na ikonę połączenia sieciowego, powinno pokazać bezprzewodowy interfejs sieciowy (jeśli jest podłączony). Co u Ciebie widać?

p.s.

Polecam również zapoznać się z dokumentacją Slax-a:

http://www.slax.org/en/documentation.php" class="bbcode_url">http://www.slax.org/en/documentation.php
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

killBill

#3


Quote:

Cytuj z pavroo w January 2, 2013, 18:45

1. Wszystkie nowe dodane moduły będą aktywowane automatycznie wraz ze startem systemu.

3. Zapis i odczyt persistent może trochę spowolnić działanie systemu.  Szybszy pendrive? Nie słyszałem o takim. Chyba że podłączony przez USB3.



Wifi - klikając na ikonę połączenia sieciowego, powinno pokazać bezprzewodowy interfejs sieciowy (jeśli jest podłączony). Co u Ciebie widać?

p.s.

Polecam również zapoznać się z dokumentacją Slax-a:

http://www.slax.org/en/documentation.php" class="bbcode_url">http://www.slax.org/en/documentation.php




Sorki ale po restarcie systemu nadal nigdzie nie widzę programów które dodałem oprócz tego że są w slax/ modules ich pliki

killBill

#4
No i nie kumam tak EN aby zapoznawać się dokumentacją

pavroo

#5
Ok, ja też jestem trochę zdziwiony. Spróbuj aktywować moduł ręcznie w konsoli:

Code:

slax activate [ nazwa-modułu ]


Dla pewności - załadowałeś moduły z rozszerzeniem ".sh" ?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

killBill

#6
Pobrałem moduły ze strony slax, zaraz pokombinuję jak piszesz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum