Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

pomniejszenie widoku stron internetowych

Zaczęty przez janusz30, Grudzień 05, 2016, 10:20:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janusz30

Witam. Od pewnego czasu posiadam Linux Mint. Czasami, gdy przeglądam strony internetowe i przewijam stronę góra/dół kółkiem w myszce, strona internetowa mi się pomniejsza...widok strony internetowej się pomniejsza. Muszę wcisnąć   ctrl+0   aby powrócić do  widoku normalnego....Moje pytanie jest takie...jak tego uniknąć? Jak to pominąć? Żeby przy przewijaniu stron tego nie było...z góry dzięki...pozdrawiam

robson75

A czy masz skonfigurowany serwer graficzny, czyli czy zainstalowałeś sterowniki do swojej karty graficznej. Ja miałem podobny problem, gdy przewijałem stronę kółkiem to obraz mi się rozmywał, a kiedy skonfigurowałem serwer graficzny problem zniknął.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

janusz30

mam kartę graficzną AMD Radeon R4/R5 tak pokazuje system...ale gdybym chciał zainstalować sterowniki do tej karty to jakie kroki muszę zrobić? Bo w Windowsie to wiem, ale w Linuksie jestem jeszcze zielony....

robson75

Z tego co pamiętam to w Linux Mint aby zainstalować stery do grafiki trzeba otworzyć dodatkowe sterowniki i tam będziesz miał stery do swojej karty graficznej. I po zainstalowaniu należy zrobić restart kompa a następnie wpisać Radeon tam gdzie się wyszukuje programy i ją skonfigurować i najważniejsze Musisz to zapisać żeby serwer graficzny startował wraz z systemem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

janusz30

ok...tylko gdzie się znajduje 'dodatkowe sterowniki' ? J tylko znalazłem w ustawieniach systemowych - zarządzanie sterownikami...ale to nie ta zakładka....wiem, że w Ubuntu było coś takiego...ale w Linux Mint to nie wiem....z góry dzięki

robson75

#5
Jak nie możesz znależć to wpisz dodatkowe sterowniki tam gdzie się wyszukuje programy. A jeśli nie znajdziesz to wpisz menadżer sterowników. A najprościej to otwórz centrum sterowania i poniżej zaznaczyłem Tobie.


Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

janusz30

Witaj. Przepraszam, że jestem upierdliwy. Zarządzanie sterownikami to znalazłem. Znalazłem to wcześniej. Klikając na to...są dwie informacje.
1 - karta sieciowa broadcom jest zainstalowana
2 - nieznany , to urządzenie korzysta z alternatywnego sterownika, amd64 microcode

i nie wiem? poszukać sterownika ze strony producenta? jest coś takiego? co dalej? z góry dzięki

robson75

Jedno podstawowe pytanie. Czy Ty Linux Minta zainstalowałeś na dysku czy może na VirtualBox-ie, bo jeżeli na VB to nie ma możliwości zainstalowania sterowników do karty graficznej, ponieważ wirtualna maszyna korzysta z własnych sterów. Ale jeżeli masz system zainstalowany na dysku twardym to wygląda na to że coś jest nie tak z Twoim kompem. Bo system zawsze sprawdza jaką masz zainstalowaną kartę graficzną i powinny być stery dla twojej karty.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

janusz30

Linux Mint mam zainstalowany na dysku twardym. Ściągnąłem obraz płyty i z płyty zainstalowałem na dysku twardym. Mam nowy komputer, dokładnie laptopa HP. Mam wgrane dwa systemy, Ubuntu 16.04 i Linux Mint 18 Sarah Cinnamon 64 bit
Nie wiem jak to można rozwiązać...?

robson75

#9
Tak jak wcześniej pisałem system powinien sam wykryć kartę graficzną na Twoim kompie, a że tak się nie stało to nie mam pojęcia jaki może być powód. Sorry ale Ci nie pomogę. A jeszcze jedno pytanie czy system Ubuntu wykrywa kartę graficzną, bo jeśli tak to  z tym Mintem jest coś nie tak. Ja zawsze powtarzam po pobraniu obrazu iso należy sprawdzać sumę kontrolną md5sum ponieważ obraz mógł się pobrać z błędami.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

janusz30

Rozumiem, tak czy inaczej wielkie dzięki za wszystko. Pozdrawiam.

christo

A tak najprosciej nie trzyma , blokuje się Ci klawisz ctrl ?

robson75

#12
U mnie to tak wygląda w Cinnamonie 17.3.



[/list]
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum