Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky Linux 4.5 w VirtualBox

Zaczęty przez kszyhus, Grudzień 05, 2016, 03:19:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kszyhus

Dzisiaj próbowałem zainstalować w VirtualBox (na Ubuntu) Sparky Linux 4.5 w wersji LXDE oraz LXQT.
Niestety wyświetla się migający znak zachęty i tak stoi wiecznie. Sprawdzałem sumy kontrolne, wszystko OK.
Wirtualną maszynę ustawiam jak dla każdego innego systemu które instalowałem na VB.
Poprzednie wersje Sparky instalowały się bezproblemowo.
Obie wersje Sparky jako Live z tych obrazów ISO startują i działają.
Co może być nie tak?
Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

pavroo

Napisałem w informacji o wydaniu:

CytatZnane błędy:
System live nie działa prawidłowo w maszynie wirtualnej VirtualBox

Jest to związane z jądrem 4.8 + VirtualBox + skrypty live.
Po instalacji, np. z nośnika MinimalCLI, system działa prawidłowo w VBox z włączoną opcją I/O APIC
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

kszyhus

Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

pavroo

Dzisiejsze aktualizacje 'xserver-xorg*' rozwiązały problem z systemem live w VirtualBox.
Właśnie buduję i wysyłam nowe obrazy special editions, a w następnej kolejności zaktualizaję wszystkie pozostałe, aby również działały w VBox-ie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum