Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lenovo S12 ION Atom N270 1.6Ghz

Zaczęty przez slimozis, Grudzień 01, 2016, 06:36:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

slimozis

Witam. Chciałem stary netbook Lenovo Ideapad S12 ION ożywić, zrobić coś żeby można było używać go do przeglądania internetu. Domyślnie zainstalowany był Win7, zainstalowałem Win10 i faktycznie lepiej działa. Jest to wersja ION z grafiką Geforce 9400M, jest wsparcie sprzętowe dla H264 i nie ma problemu odtwarzaniem materiału FullHD 1080p. Problem jest w momencie uruchomienia przeglądarki internetowej, każdej, procesor 98% obciążenia i praktycznie strony wskakują po 2 minutach. Oglądanie wideo np. na Youtube to porażka. Wymyśliłem sobie że może któraś dystrybucja linuxa coś poprawi. Sprawdziłem standardowe Ubuntu i Lubuntu oraz Puppy i wszystkie ten sam motyw, sam system działa dobrze do momentu uruchomienia przeglądarki internetowej. Czy jest jednak jakaś nadzieja że da się na tej zabawce przeglądać internet, może jakaś przeglądarka , czy mam ten netbook schować do szuflady ?
http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-S12-ION-Netbook.25511.0.html

Albedo 0.64

Witaj. Jak sam słusznie zauważyłeś, problem nie leży w systemie lecz w przeglądarce. Obecnie przeglądarki potrzebują dużo więcej zasobów komputera a szczególnie pamięci RAM. Twój komputerek ma 2 GB RAM i to powinno wystarczyć dla systemu x86 32 bit. Na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym sprawność kości pamięci i dołożyłbym drugie tyle, jesli jest taka możliwość. Sam fakt, że nawet na Puppy'm występują problemy z wydajnością, jest sygnałem, że coś tu nie gra. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

slimozis

#2
Witam. Problemem  nie  jest pamięć ram, zapomniałem tego dodać że maksymalnie ten komputerek może obsłużyć 3GB ram i tyle mam. 1GB jest wlutowane a 2GB dołożyłem. Po otwarciu kilkunastu stron ledwo 800MB zajmuje. Problem to raczej procesor bo to tylko jeden rdzeń 1.6Ghz. Nowsze netbooki z jednostką dwurdzeniową już sobie lepiej radzą. Włączyłem w Chromium wsparcie GPU i jest trochę lepiej ale nie ma szału. Ogólnie nie widzę różnicy między Win10 i Lubuntu w użytkowaniu tej zabawki, po prostu ten typ tak ma. Teraz na smartphonie mogę więcej zrobić ;)

robson75

To może spróbuj zainstalować lżejszą przeglądarkę np. NewMoon ponieważ z tego co mi wiadomo to Chromium jest zasobożerna, chociaż dla mnie jest najlepsza i sam używam Chromium.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

slimozis

Jestem przyzwyczajony do synchronizacji ustawień i raczej nie zmienię przeglądarki. Myślałem nawet o Chromium OS ale jak dobrze pamiętam to miałem tam problem z dodaniem karty WIFI.

robson75

A dlaczego naraz masz otwartych aż 6 kart, wcale się nie dziwię że Chromium muli. Jak ja używam Chromium to max otwieram tylko 3 karty.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

slimozis

#6
Nie ma znaczenia ile kart otworze, nawet jedna może być i to nie chodzi o jakieś mulenie tylko bardzo długo wczytuje elementy strony. Jak już jest strona załadowana to nie ma problemu przechodzenia między zakładkami. Słaby jest ten procesor i tyle. Tak się przegląda strony jakby to było u kogoś zdalnie ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum