Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint modem HUAWEI E3272 brak internetu

Zaczęty przez kamillr, Luty 10, 2018, 04:53:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kamillr

Witam serdecznie,

Zainstalowałem na swoim komputerze Linux Mint i mam problem z połączeniem internetowym. Mint prawidłowo widzi modem jako modem internetowy aczkolwiek nie mam połączenia z internetem.

Niestety nie mogę wkleić zdjęć, ale gdy włącze centrum sieci z paska na dole, są tam 'Komórkowe' jako włączone, system widzi operatora i zasięg natomiast w ustawieniach sieci oprócz Wi-Fi, Wired jest także Mobile Broadband a w nim IMEI urządzenia, Dostawca - prawidłowy, ale nic w otwieralnej zakładce 'Sieć'

Dodam, że modem jest z Play i jest na nim oprogramowanie play, na Windowsie internet działał tylko wtedy gdy kliknąłem 'Połącz' w oprogramowaniu.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

EDIT: Problem rozwiązany, trzeba było dobrze ustawić połączenie internetowe w Network Manager.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam

piotr-2006

Dodam jeszcze, że począwszy od wersji Mint 18 wzwyż, linux nie ma ma sterowników pod rzeczony modem.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum