Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

linux dla programisty java

Zaczęty przez Kylo Ren, Listopad 29, 2016, 08:42:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kylo Ren

Planuje kupić nowego laptopa bez systemu operacyjnego. Uczę się javy, a w przyszłości będę tworzyć na androida
Liczy się dla mnie:
Łatwość obsługi
Prosta instalacja
Stabilność systemu(nie chcę mieć problemów z odpalaniem programów albo samego laptopa)

PomPom

Powinien się nadać Ubuntu LTS lub Mint (środowisko wg uznania). Jak trzeba będzie coś nowszego dociągnąć, to pomoże aktualizacja z ppa, która jest prosta.
myk byle jak jako tako


PomPom

Zamknięte sterowniki Nvidii łatwo ustawić w osobnym menu zarządzania sterownikami. Wystarczy wybrać i zastosować zmiany, i powinno wszystko być ok. To samo z intel-microcode. Sterowniki do intelowskiej karty są od razu, więc tutaj już zupełnie nie ma żadnego problemu.

Jak już podałeś laptopy, wg mnie, jak za bardzo nie grasz, nie warto kupować lapka z osobną grafiką. Też warto wziąć pod uwagę to, że błyszcząca matryca może być ciut problematyczna, jeśli chodzi o światło na nią padające.

myk byle jak jako tako

Kylo Ren

Do gier które  da się odpalić na linuxa i danej konfiguracji. znajdę rozwiązanie problemu z matrycą

Zobacz najnowsze wiadomości na forum