Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Aktualizacje-konfliktujące pakiety

Zaczęty przez Grzegorz, Listopad 19, 2016, 07:14:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Grzegorz

(787/788) aktualizowanie yelp-xsl                  [######################] 100%
(788/788) aktualizowanie yelp                      [######################] 100%
[grzegorz@PC ~]$
 


Nie wklejałem wszystkich zainstalowanych i zaktualizowanych pakietów, powstały różna nowe , i wygląda na to że udało się z Twoją Wielką pomocą doprowadzić system do pracy.Nie wkleiłem tych informacji →na D P , ta wiadomość jeszcze jest pisana przed restartem , nie chciałem jej stracić z terminala a i też nie mogę jej sobie zapisać , pewnie potrzebny restart.
Za chil parę pewnie coś napiszę.
Grzegorz

Grzegorz

  Loading Linux 3.16.7.4-1-MANJAROx32 ...

błąd:nie znaleziono pliku "/boot/vallinuz-316I606"

Loading initial ramdisk...

błąd : najpierw należy wczytać Jądro.



Naciśnięcie dowolnego klawisza kontynuje...


Grzegorz

Grzegorz

Grzegorz

Grzegorz

     download
Manjaro Linux 16.10.3 Xfce i686 1.4GB
sha1
Manjaro Linux 16.10.3 Xfce x86_64 1.5GB
sha1


które z nich wypalić?
Grzegorz

lesio

To zależy od Twojego PC. Jeśli masz procesor 32-bitowy to pozostaje tylko i wyłącznie i686. Jeśli masz PC (procesor) 64-bitowy, to możesz zainstalować dowolny (i686 lub x86_64). Dawno temu można się było jeszcze zastanawiać (tzn. wtedy, gdy systemy operacyjne 64-bitowe raczkowały, a całe oprogramowanie było i tak 32-bitowe). Od dłuższego czasu w sytuacji, gdy ma się PC 64-bitowy, to zdecydowanie należy instalować system operacyjny 64-bitowy - chociażby dlatego, że jest szybszy. Z poprzedniego listingu wynika, że masz zainstalowany system 32-bitowy, czyli i686.

lesio

Jeśli chodzi o link do obrazu iso, to zwykle najlepiej pobrać obraz od wytwórcy:
https://manjaro.org/get-manjaro/

Grzegorz

     Linux manjaro 4.4.30-1-MANJARO #1 SMP PREEMPT Tue Nov 1 05:47:13 UTC 2016 x86_64 GNU/Linux

o ile dobrze rozpoznaję  zapis to 64 bitowy.Obraz ISO już pobierałem z  linuksiarze.pl , to kilka lat temu i podczas
reinstalacji nie było problemu. 
Grzegorz

lesio

Masz oczywiście rację (zarówno co do obrazu 64-bit, jak i do portalu linuksiarze :-)

PS
Pozwoliłem sobie na dywagacje na temat 32/64-bit patrząc na fragment Twojego listingu:
Loading Linux 3.16.7.4-1-MANJAROx32 ...
błąd:nie znaleziono pliku "/boot/vallinuz-316I606"
Loading initial ramdisk...
błąd : najpierw należy wczytać Jądro.

Grzegorz

Właśnie odpaliłem płytę raz kozie .....spróbuje ponownie zainstalować system
Grzegorz

Grzegorz

manjaro 16.10.3. stoi.
Pozdrawiam
Dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc. ;D
Grzegorz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum