Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki Linux wybrać - Wątek dla nowoprzybyłych!

Zaczęty przez pavroo, Maj 01, 2021, 11:07:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

Jeśli nie wiesz, jaki Linux wybrać - skorzystaj na początek z naszej wyszukiwarki:

https://linuxiarze.pl/dystrybucje-szukaj/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

microsofter

#1
-
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

sovtware

Nikt Tobie tak nie pomoże  :)  ;) poszukaj sobie coś dla siebie może  Tobie się coś spodoba i zainstaluj

najwięcej pomocy na forach i google jest na Arch Debian i Ubuntu

ja też zaczynałem ale od ubuntu z gnome 2 teraz jest Mate lecz przeszedłem od lat lat na xfce i tak pozostało

mój pierwszy system Ubunu i tak jest do dziś pozdrawiam

co zainstaluje sobie innego zawsze wracam na xubuntu  ;D

ciubaka


banan

System wybieramy taki by spełnił nasze wymagania , czyli cele które ma zrealizować...

PS. Po paru latach niestety nie ma jednego do wszystkiego, Korzystam ze wszystkiego po najmniejszym stopniu oporu, nie wyważam drzwi które są otwarte.
A zajmuję się bardzo szeroko, teraz na rencie 10 lat  mam dużo czasu i realizuję swoje pasje.. od programowania biosu, do webmastering, coding php,python,bash,pascal,assembler, dodatki, pluginy, pentesty, android, NFC, adsl, itp, itd...

linux4ever

Nieważne jakie distro ale ważne jest aby miało niezamulajace gui,w miarę nowe pakiety oraz niskie lub średnie wymagania sprzętowe.

Polecam debiana i distra na nim bazujące.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

Kmicitz

Cytat: pavroo w Maj 01, 2021, 11:07:54 PMJeśli nie wiesz, jaki Linux wybrać - skorzystaj na początek z naszej wyszukiwarki:

https://linuxiarze.pl/dystrybucje-szukaj/

Pavro, jak się zalogować do Legacy OS 2023 ?

pavbaranov


Zobacz najnowsze wiadomości na forum