Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z myszką w Kubuntu 12.04LTS

Zaczęty przez iwi, Luty 04, 2013, 12:09:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

iwi

Witajcie.

Od kiedy ukazało się Unuty postanowiłem przejść na KDE (albo wrócić). Od roku cieszyłem się Kubuntu 12.04 aż do dzisiaj.

Odpaliłem komputer i okazało się że nie działają przyciski menu pod lewym klawiszem myszki

Na szczęście mogę odpalić jeden i tylko jeden program z pulpitu i potem przyciski myszki się wyłączają.

Wyczytałem w googlach, że w Ubuntu i unity występuje ten sam problem i problem się usuwa przez usunięcie i zainstalowanie unity raz jeszcze (jeden ze sposobów).

Dawno temu próbowałem usunąć KDE i zainstalować ponownie i zawsze to się kończyło brakiem środowiska graficznego dlatego zanim zacznę to wykonywać proszę o radę - jak to bezpiecznie zrobić?



Ale jeszcze takie spostrzeżenia.

1) Po komendzie w terminalu

Code:

killall -u name


wylogowywuje mnie i po ponownym zalogowaniu wszystko działa idealnie (jakby problemu nie było)



2) Robiłem dzisiaj upgrade z wersji Kubuntu 12.04 do 12.04.2 LTS i zainstalowałem wszystkie aktualizacje i niestety bez zmian



3) Lewy przycisk działa tylko podczas pierwszego kliknięcia na ekranie. Wskaźnik działa prawidłowo. Ale po naciśnięciu prawym myszki na menu uaktywnia się możliwość wysunięcia z dołu listy menu lecz nie ma możliwości wybrania już żadnego programu do uruchomienia. Ale można wpisać np konsola z klawiatury u ENTER i w ten sposób odpalać programy. Po killall wsyzstko wraca do normy.

Albedo 0.64

#1
Witaj. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim problemem, co jak co ale myszka zawsze działała, touchpad też. Z tego co napisałeś wynika, że źle działa któryś z procesów, uruchom monitor systemu i spróbuj wyselekcjonować proces który wyłącza myszkę metodą eliminacji. Możliwa jest też awaria myszki, można to sprawdzić w systemie uruchomionym z płyty. Jeżeli będziesz musiał przeinstalować KDE lub cały system to zrób sobie kopię zapasową katalogu domowego (włącznie z plikami ukrytymi) by przekopiować te dane z powrotem po reinstalacji. Jeżeli masz wydzielony katalog domowy to podczas instalacji nowego systemu trzeba ustawić jedynie punkt montowania /home bez formatowania. Aby przeinstalować środowisko, wpisz KDE w Synapticu i zaznacz wszystkie zainstalowane pakiety "do re-instalacji".
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum