Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją Ubuntu 16.04.1 LTS

Zaczęty przez arctic, Listopad 06, 2016, 09:48:05 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

arctic

Witam,
Mam nowego laptopa Acer V3-372 bez systemu. Próbuję wgrać Ubuntu 16.04.1 LTS ze zbootowanego USB. Podczas instalacji nie pojawia się żaden błąd, ale po restarcie wyświetla mi się to samo co przed instalacją tzn. mam do wyboru 4 opcje: testowanie Ubuntu bez instalacji, instalacja, instalacja OEM lub sprawdzenie błędów na dysku. Podczas testowania bez instalacji wszystko działa jak należy, a przynajmniej tak wygląda, ale gdy próbuję zainstalować system mam do wyboru usunięcie ubuntu i ponowną instalacje, instalacje ubuntu obok wcześniej zainstalowanego ubuntu oraz czyszczenie dysku i instalacja. Mimo, iż system jest zainstalowany gdy włączam laptopa bez USB wyświetla mi się komunikat: No bootable device. Nie wiem co mógłbym zrobić, aby system działał normalnie. Próbowałem znaleźć jakieś informacje jak temu zaradzić, ale nie wiem do końca czego powinienem szukać.

Albedo 0.64

A wyjąłeś pendrive po instalacji? Wygląda na to, że wciąż uruchamia się tryb live.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

kszyhus

Nie trzeba mówić tsza, lecz tsza mówić trzeba.

arctic

Wyjąłem pendrive przed ponownym uruchomieniem i nie było żadnej zmiany. Od znajomego dowiedziałem się, że może powinienem zmienić kolejność bootowania w biosie (czy jakoś tak), aby nie bootować pendrive jako pierwszego ale to też nic nie zmieniło chyba, że źle ustawiłem kolejność.
Nie wiem czy instaluje GRUB-a na pendrive, szczerze to wciąż jestem zielony jeśli chodzi o to co gdzie może się zainstalować.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum