Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pierwszy raz z Kubuntu i problem z flash playerem.

Zaczęty przez danq, Październik 29, 2016, 04:14:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

danq

Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mam przeciętnego laptopa i korzystam z legalnego windows 10, ale doszło do mnie wiele słuchu, że system linux i pochodne jest mnie wymagający wobec zasobów komputera, więc postanowiłem zainstalować Kubuntu  uwagi na ładny wygląd.
Schody są strome bo operując na windowsie, gdzie wszystko jest klikalne, mam teraz probemy z opanowaniem systemu, który opiera się na komendach i nie ma tak łatwo teraz.

Wg porad z google, ściągnałem chromium z repozytoriów i zainstalował flashpepper plugin do niego bo na początku użyłem firefoxa wbudowanego i nie chce mi odtwarzać obiektów flash player na stronie facebooka, bo pokazuje "please update flash".
Przeszedłem na chromium, wykonwałem te różne polecenia z tutków z sieci, ale nadal problem nie rozwiązany. Po drodze trafiłem na artykuł, że flash player nie jest już wspierany dla linux itp. czy to może być problemem, bo fb używa zawsze najnowszych wersji flash playera?
Zainstalowałem kubuntu bo liczyłem na wygodę użytkowania na lapku Asus i3-4010U, 4GB RAM i wolny dysk 500GB Hitachi 5200rpm, ale straszne opory mam jak trzeba tu coś instalować - ciągle komendy i komendy, nie ma klikania już :P

Pomożecie z tym flashem?

Właśnie sprawdziłem chrome:plugin i wtyczka tam jest, dodatkowo zaznaczyłem "zawsze uruchamiaj".
Dodatkowo wspomnę, że na innych stronach np. z filmikami wyskakuje mi "nie można załadować wtyczki" i czarny obraz.

Albedo 0.64

Witaj. (K)Ubuntu jest równie klikalny jak W10 i porównywalny pod względem wykorzystania zasobów komputera. Lżejsze są wersje Xubuntu i Ubuntu Mate. Nie ma konieczności używania komend w codziennej pracy. W razie konieczności możesz skorzystać z gotowych rozwiązań na forum ubuntu.pl. Nie korzystam z Facebooka więc nie wiem jakie ma wymagania ale jak chcesz mieć obsługę flash to raczej zainstaluj zamiast Chromium Google Chrome która ma własne wtyczki. Można też wymusić na przeglądarce używanie HTML5 zamiast flash ale nie wszędzie to zadziała. Mam sprzęt o takiej samej konfiguracji jak twój ( i3, 4 GB RAM, 500 GB HDD) i jakoś to u mnie śmiga bez strasznych oporów a terminalu używam bardziej dla wygody niż z konieczności. Żeby sobie ułatwić życie możesz zamiast Kubuntu zainstalować Linux Mint 18 Mate lub XFCE - będziesz miał podstawę Ubuntu, lżejsze środowisko oraz wtyczki i kodeki domyślnie zainstalowane. Do tego Chrome i po kłopocie. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum