Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pacman i GUI

Zaczęty przez m117op, Grudzień 23, 2012, 11:22:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

m117op

Czesc zainstalowalem chakre i fajowe distro tylko jakas nakladka albo gui by sie na pacmana sprzydalo bo jakos konsola jest dla mnie malo poreczna.Badro prosze bo szukam na forum chakry i w google ale nic znalezc nie moge. Z gory dzieki za pomoc  :D

m117op

#1
no i mam jeszcze jeden problem chakra nie chce sie aaktualizowac i nie wiem czemu prosze pomocy

pavroo

#2
Witaj.

1. Deweloperzy Chakra celowo usunęli GUI dla Pacmana, ponieważ sprawiał problemy przy aktualizacji.

Możesz wypróbować jedną z dostępnych nakładek:

http://linuxiarze.pl/pakiety_arch/#nakladki" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/pakiety_arch/#nakladki

2. Wklej wynik polecenia:

Code:

pacman -Syu


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavroo

#3
Wynik z konsoli:

Code:

Kontynuować instalację? [T/n] t
:: Pobieranie pakietów z apps...
 imagewriter-1.10-3-x86_64                                  101,8 KiB   133K/s 00:01 [#################################################] 100%
(153/153) sprawdzanie spójności pakietów                                             [#################################################] 100%
(153/153) wczytywanie plików pakietu                                                 [#################################################] 100%
(153/153) sprawdzanie konfliktów plików                                              [#################################################] 100%
błąd:  nie udało się dokonać transakcji (konfliktujące pliki)
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.1 znajduje się w systemie plików
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.2 znajduje się w systemie plików
Wystąpiły błędy, nie zaktualizowano żadnego pakietu.
[root@chakra-pc m117op]#


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum