Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Duże lag inputy w TDE

Zaczęty przez pawi998, Październik 28, 2016, 10:40:45 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawi998

Witam was wszystkich bardzo serdecznie.
Chciałbym Was poprosić o pomoc, ponieważ, gdy na przykład uruchamiam system na TDE - i załączy się to całe środowisko OK. Tylko gdzieś po sekundzie, dwóch jest dźwięk zalogowania się, później dźwięk autostartu jest normalnie na 100% tylko po sekundzie odtwarzania tego dźwięk bodajże się uruchamia ponownie (słyszę do podwójnie) i jak mam cichutko głośniki to nagle to jak nie łupnie...

Jeszcze mam strasznie duży lag input.
Jak minimalizuję okno/maksymalizuję/zamykam dźwięki odtwarzają się z dosłownie milisekundowym opóźnieniem.
A jak wejdę w ustawienia dźwięku i zechcę odtworzyć Autostart to ze trzy sekundy czekam i dopiero się odtwarza.
Majstrowałem z tym buforem i chyba im mniejszy, tym szybciej to odtwarza, lecz jak dałem na najmniejszy to i tak lag input był, a jak dałem na maxa bufor to w ogóle nie szło...  >:(

Może poczekam do Debiana 9 albo dam Jessie albo Squeeze(chociaż wg. mnie to już troszkę ma na swym karczku).

Używam Debiana 8.6.0 ze środowiskami MATE i TDE.
Jakby ktoś chciał paramy kompa - jak np. na elektrodzie - podaj kompa etc.
Spoiler (Rozwiń)

i3-2120@3.30GHz
4GB RAM DDR3
iGPU - IHD 2000.
W zasilacz nie wnikajmy, bo niedługo wymieniam kompa btw.
Artur Choynacki-Piotrowski   ul. Słonimskiego 14/7d 50-304 Wrocaw
[email]artur.choynackipiotrowski@viessmann.com[/email]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum