Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Solus linux; wine - niby jest, a nie ma? ;)

Zaczęty przez zero, Październik 23, 2016, 08:11:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zero

Witam serdecznie.

Miałem dość windowsa i postanowiłem zainstalować linuxa: Solus. Chciałbym by działały mi niektóre programy windowsowe np. jakas gra.

Doswiadczenie z linuxem mam małe. Kiedyś na Mincie wine chodzilo jak ta lala - teraz nie wiem jak to rozgryźć.

W repozytorium Solusa jest (zdaje się) najnowsze wine. Zainstalowało się ładnie, pobrało mono, lecz wine zachowauje się jakby nie było obecne w systemie. Działa komenda winecfg i tyle, pojawia sie aplet konfiguracji, natomiast komenda: wine program.exe wyskakuje -> wine: nie znaleziono polecenia.

Katalog .wine isntnieje, w katalogu /applications jest obecne rowniez - ale po prostu nie reaguje.

Brak go natomiast w menu programow (nie wiem jak to sie nazywa, to uruchamiane kalwiszem windowsowym z klawiatury) oraz nie ma ikonek na plikach exe ;).

Czy sie zle/nie w pelni zainstalowalo czy ki diabel?

Może ktoś orientuje się jak to opanować...?

EDIT:
Zainstalowałem z repozytorium biblioteki wine32bit, oraz q4wine i problem sie rozwiazał.

...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum