Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Szukam odpowiedniej wersji

Zaczęty przez Sznurek095, Październik 22, 2016, 08:40:20 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sznurek095

#15
Zainstaluje zaraz Rosę ze środowiskiem GNOME, w ubuntu przypadl mi do gustu ten panel boczny i w pasku narzedzi ukryte opcje aplikacji (plik, edytuj itp.) co daje możliwość wykorzystania 99.999% ekranu

Niestety się myliłem, nie scala okien, może macie jakąś rade. Ale system chodzi szybko i sprawnie :)

robson75

Ja bym Ci proponował zainstalować środowisko graficzne Mate jest ładniejsze i prostsze ale to już jak uważasz, skoro Ci się podoba ten boczny mi osobiście się nie podoba i ten ten panel górny ale jak to Mówiłeś o gustach się nie dyskutuje.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Nie wiem o co Ci chodzi z tym scalaniem okien, ale przed instalacją musisz sprawdzić jaką ma architekturę twój procesor 32 bit czy 64 bit bo jeżeli 32 bit to musisz pobrać obraz iso i586 a jeżeli 64 bit to x86_64.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Sznurek095

#18
No mój błąd, napisze prościej. W górnym pasku narzędzi mieści pasę narzędzi danego programu. Najeżdżasz na pasek narzędzi i pokazuja sie opcje plik edytuj etc. w rosie na srodowisku gnome pod paskiem narzedzi mieści se pasek narzedzi programu. Z tego co wyczytałem ubuntu korzysta ze środowiska gnome 3 inaczej zwanym unity. Fedora miała te środowisko do wersji 17/18

Sprawdzę jeszcze ubuntu studio i chyba zacznę ściągać wszystko po kolei. Zrobię sobie mini turniej

--------------------

Zapomnialem, ze panel można modyfikować :D wgrywam rosę KDE. Tylko będę musial sie oswoić z menadżerem pakietów. No i wciąż zostaje problem fn i touchpad, ale mysle ze i bez tego dam rade

---------------------

I Lipton, gdzies w 65% instalacji wywala error na kde i mate

robson75

#19
Gratuluję wyboru środowisko KDE jest najlepsze efekty pulpitu itd. Jak będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało służę pomocą. A jak instalowałeś z pena czy dvd bo z pena są problemy wiem bo czytałem na Forum ROSY, najlepiej jest instalować z płyty dvd.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Sznurek095

Z pena, ale o dziwo środowisko gnome dali rade zainstalowac :D
Na + zasługuje haslo, które można ustawić z czterech znaków, nie musze sie męczyć ze skakaniem w ciemności po klawiaturze :D nie wiem czy wina fn nie leży po stronie niemieckiej klawiatury, badz co badz importowany z Niemiec. Się ogarnie :D

robson75

#21
W ROSIE wystarczy 3 znakowe hasło roota. Jeszcze coś mi się przypomniało możesz zainstalować środowisko Mate w środowisku Gnome, wystarczy że wpiszesz w konsoli urpmi task-mate i się zainstaluje, potem wystarczy się wylogować i zaznaczyć Mate. Możesz w ten sposób instalować różne środowiska Lxde, Xfce tylko nie wiem czy da radę zainstalować KDE bo zawsze byłem w tym środowisku.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Sznurek095

Ooo... dobrze wiedzieć :) cos podobnego ma ubuntu studio, które tez jest niczego sobie. Zawsze używam stałego 4o znakowego hasła ;) wieczorem sprobuje Twojego sposobu :)

robson75

A jeszcze jedna sprawa. Czy Ty sprawdzałeś sumę kontrolną obrazu iso, jest taki program GTKHASH jest w repo ROSY może obraz Ci się pobrał z błędami i dlatego wyskakiwał error. Ja bym Tobie radził przed instalacją sprawdzić md5sum tym programem co wspomniałem wcześniej.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Albedo 0.64

Hasło root jest ważnym elementem bezpieczeństwa systemu i nie należy tego lekceważyć. Trzy - cztery znaki to zdecydowanie za mało. W miarę bezpieczne są hasła ośmioznakowe. Pięć liter i trzy cyfry nie stanowią wielkiego problemu przy wpisywaniu jeśli wypracuje się własną kombinację na klawiaturze.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Sznurek095

Przeważnie do kont bankowych, serwisów społecznościowych daje o ile możliwe ` załatwia sprawę.
Co do ROSY, w gnome tez zaczął blad wywalać. Instaluje Mint KDE. Sproboje na dniach z wypalaniem iso na cd

robson75

Mint KDE ale którą wersje bo Linux Mint KDE4 był tylko do wersji 17.3 a 18 to już jest KDE5 czyli Plasma. Ja osobiście bym Ci odradzał instalację Plasmy jak już wcześniej pisałem jest to środowisko eksperymentalne w ciągłym rozwoju z psującą się grafiką.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Sznurek095

A no plasma, szczerze mówiąc nie widzę żadnych problemów. Ale szukam, wciąż szukam tej jedynej dystrybucji. Fedora ladna, workstation ma to co potrzeba i nic nadmiar, desing suite idealne jak do mnie ze względu na wbudowany pakiet aplikacji graficznych. Ale czuje ze to jeszcze nie jest to. Bólu głowy dostaje juz testując większość :D

robson75

#28
Dopiero po instalacji serwera graficznego zaczną się problemy. Ale ja chciałem o czym innym pisać, ja też chciałem zainstalować ROSE Mate na VirtualBox-e i też nie mogłem dopiero gdy zaznaczyłem ostatnią pozycje (Install ROSA Fresh R8 Mate basic graphic mode) to wtedy się zainstalowało bez problemu. Chciałbym dodać że w środowisku Mate da się zainstalować KDE.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum