Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

LMDE i pierwsze podejście z Wine

Zaczęty przez qqramaya, Październik 20, 2016, 03:49:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

qqramaya

Jestem zmuszony prosić o pomoc  :( Zainstalowałem LMDE i próbowałem zainstalować Wine 1.8 ale tylko zaśmieciłem system; w zwykłym mincie wiem jak po sobie posprzątać - np. PPA, ale w LMDE tego nie ma. Jak zainstalować stabilne Wine na 64 bitowym desktopie? Please!
Czy jest jakaś strona (w Zwykłym Mincie bardzo mi pomogła kiedyś) mówiąca co zrobić po zainstalowaniu systemu LMDE; mam na myśli jak zainstalowac to czego tam jjeszcze brakuje?

Albedo 0.64

Witaj. Niestety, Wine nieźle potrafi zaśmiecić system ale sposoby "sprzątania" są takie same jak w Ubuntu. Główne różnice wynikają z innych środowisk graficznych. Stabilne Wine możesz zainstalować przez Synaptic lub Menedżer Oprogramowania (taki jak ubuntowe Centrum Oprogramowania). Jeśli nie będą widoczne ikony Wine w menu, trzeba uruchamiać program poleceniami w terminalu. LMDE jest zgodne z Debianem stabilnym więc bez przeszkód możesz wyszukiwać informacje na stronach poświęconych Debianowi. Polecam również forum linuxmint.pl. Dokonałeś dobrego wyboru, reszta jest kwestią przyzwyczajenia. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

W innym wątku kolega zero podpowiada żeby zainstalować z repozytorium biblioteki wine32bit i q4wine. Nie próbowałem bo nie mam Wine u siebie, w wolnej chwili postaram się to sprawdzić w LMDE.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

robson75

@qqramaya: A po co Tobie to zakichane Wine przecież Linux ma swoje odpowiedniki programów.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

christo

#4
@ Robert75 takie porady to nic nie dają ( o ile to sa porady ) bo o tym każdy wie a zrobić dobrze wine to albo się uda za pierwszym razem albo trzeba sprzątać. Ciekawe czy masz odpowiednik Red Alerta na linuksa ? Bo jeśli tak to chętnie bym spróbował.To była ostatnia gra po C&C która mnie trzymała na windzie , na wine śmigają szybciej niż na windzie .Używam minta cinnamona 17.3 i KDE.Wine instalowałem normalnie z repo .
ps. Znalazłem taka stronkę popatrz.
http://linoxide.com/tools/install-wine-linux-mint-17-1-run-windows-apps/
Co prawda KDE ale może sie przyda.
Pozdrawiam

robson75

@christo: Ale ty kolego mylisz pojęcia, żeby grać w windowsowskie gry to przede wszystkim trzeba mieć zainstalowany PlayonLinux a żeby zainstalować wyżej wymieniony program to musisz mieć zainstalowane Wine, ale to jest oczywiste. Ja nie mówię o grach lecz o programach, że Linux ma swoje odpowiedniki programów.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

christo

#6
Odnośnie programów to fakt nawet powiedziałbym są lepsze w pingwninie niż w windzie , natomiast osobiście jak pisałem lubię starą dobra strategię C&C i jako jedyna gra oprócz oczywiście szachów śmiga mi na wine.Czy chcesz powiedziec że w PlayonLinux bedzie smigać lepiej ? Jeśli tak to chętnie wywalę wine bo troszkę wtrąca się do systemu.W C&C jest ból taki że ta giera nie obsługuje wtższej rozdzielczości i przed uruchomieniem trzeba zmienić rozdzielczość z palca , bo wine tego nie zrobi.
PS. @ qqramaya popatrz na tę strone tam masz do pobrania deby i źródła z wine.
https://www.winehq.org/download
Jest jeszcze taki drobiazg że playonlinuks i tak potrzebuje paczek wine cyt.You must install the package wine:i386 to get PlayOnLinux working

Albedo 0.64

PlayOnLinux to jest graficzny interfejs do wygodniejszego zarządzania WINE i jego prefixami do poszczególnych programów windowsowych. PlayOnLinux "trzyma" wszystko uporządkowane w swoich katalogach, dzięki temu jest porządek a poszczególne programy instalowane w PoL mają swoje prefixy, są izolowane i nie ma konfliktów bibliotek. Odbywa się to kosztem miejsca w katalogu domowym, PlayOnLinux pobiera sporo danych do każdego instalowanego programu. Przed zainstalowaniem PoL trzeba odinstalować WINE i wskazane jest ręczne usunięcie jego ukrytych katalogów w katalogu domowym.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum