Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux

Zaczęty przez free1964, Grudzień 19, 2012, 06:58:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

#30
free1964 zdejmij sobie Salix.os jesteś już nie początkującym ;) jak na Nim Tobie się uda z wszystkimi rzeczami już żaden Linux Tobie nie będzie straszny :D :P to mój drugi ulubiony system lecz więcej jak połowa programów co masz teraz na Nim nie uruchomisz i nie ma dlatego z Niego nie korzystam :(

free1964

#31




Witaj Sovtware !



Wiem, że o tym samym mi pisałeś i jestem Ci wdzięczny za wszystkie dobre rady.

Jednak nie dokładnie tak był.



" " Ważne do codziennego korzystania z systemu. Wystarczy zainstalować pakiet Ograniczone dodatki Ubuntu przy pomocy linii poleceń*: "



Po co ograniczać dodatki ? nie rozumiem tego !

"

Poprostu zapytałem po co ograniczać dodatki, bo tak to zrozumiałem.

Podoba mi się linux i chcę się go nauczyć, a nie jak małpka wykonywać wszystkie polecenia.

Dlatego ciągle pytam.

Pozdrawiam

free1964









o Tym samym Tobie pisałem o tych kodekach to mi odpisałeś z wykrzyknikiem po co one  :D  :P teraz już wiesz że ograniczone dodatki są potrzebne słuchaj się  ;)  :P  8-) [/quote]

free1964

#32
Witam wszystkich miłych Linuxiarzy !

Dzięki Sovtware za poradę.

Napewno wypróbuję Salix.

Wpierw muszę okiełznać Xubuntu.

Dziękuję za porady i pozdrawiam

free1964





Quote:

Cytuj z sovtware w December 30, 2012, 03:08

free1964 zdejmij sobie Salix.os jesteś już nie początkującym ;) jak na Nim Tobie się uda z wszystkimi rzeczami już żaden Linux Tobie nie będzie straszny :D :P to mój drugi ulubiony system lecz więcej jak połowa programów co masz teraz na Nim nie uruchomisz i nie ma dlatego z Niego nie korzystam :(



free1964

#33
Witaj Albedo !

Rezultaty Twojej pomocy już opisałem.

Teraz chcę napisać coś innego.

Jestem po kolejnej instalacji Xubuntu.

Tym razem zainstalowałem Xubuntu 12.04.1 desktop amd64.

Podobno jest to 64bitowy.

Po zainstalowaniu laptop widzi wszystkie porty USB3.

Po przetestowaniu programem do obsługi dysków wyniki są takie same jak po Twojej poradzie na Xubunt 12.04.01 desktop i386.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

free1964





Quote:

Cytuj z Albedo 0.64 w December 28, 2012, 12:24



Aby aktywować obsługę USB 3.0, musisz dodać parametr pci=nomsi do linii w GRUBie. W tym celu otwórz terminal i wydaj polecenie:



sudo gedit /etc/default/grub



Odszukaj linię zaczynającą się od:



GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT



i w cudzysłowie dodaj parametr pci=nomsi:



GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=nomsi"



Zapisz plik Ctrl + S i zaktualizuj GRUBa:



sudo update-grub



Opisz rezultaty.



Albedo 0.64

#34
@free1964: Cieszę się że mogłem pomóc i że działa co potrzebujesz. Co do obsługi 64 bit; Linux obsługiwał architekturę amd64 zanim powstał Windows Vista więc na pewno nie jest gorszy pod tym względem. Szybkość portów USB jest zależna od sterownika płyty glównej (mostek południowy) więc jeżeli te prędkości są mniejsze to niewiele można z tym zrobić oprócz czekania na nową wersję sterownika. Druga sprawa to faktyczna prędkość danego urządzenia w porównaniu z wartościami teoretycznymi lub deklarowanymi, teoretyczna prędkość portu USB3 może być zupełnie różna od faktycznej prędkości danego urządzenia, podobnie jest z USB2 czy FireWire, teoria swoje a praktyka swoje. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

free1964

#35
Witaj Albedo !

Dziękuję za pomoc i życzenia.

Tobie i wszystkim Linuxiarzom życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku.

free1964





Quote:

Cytuj z Albedo 0.64 w December 30, 2012, 18:52

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.



sovtware

#36


Quote:

Cytuj z free1964 w December 30, 2012, 18:09

Witam wszystkich miłych Linuxiarzy !

Dzięki Sovtware za poradę.

Napewno wypróbuję Salix.

Wpierw muszę okiełznać Xubuntu.

Dziękuję za porady i pozdrawiam

free1964





Quote:

Cytuj z sovtware w December 30, 2012, 03:08

free1964 zdejmij sobie Salix.os jesteś już nie początkującym ;) jak na Nim Tobie się uda z wszystkimi rzeczami już żaden Linux Tobie nie będzie straszny :D :P to mój drugi ulubiony system lecz więcej jak połowa programów co masz teraz na Nim nie uruchomisz i nie ma dlatego z Niego nie korzystam :(






Narazie pozostań na tym co jesteś jak się nauczysz obsługi Linuxa itp: rzeczy możesz spróbować z salix on jest zrobiony na Slackware niby w opisie jest napisane dla początkujących lecz jest dla zaawansowanych sam mam z Nim trudnośći a przyznam szczerze mimo że 4 lata minęły jeszcze uczę się nadal Ubuntu :D

free1964

#37
Witaj Albedo

Opisując rezultaty Twojej pomocy oraz wyniki zainstalowania Xubuntu 12.04.1 desktop amd64 zapomniałem napisać, że Xubuntu dalej nie widzi karty pamięci jaką mam w laptopie.

Nie mam pojęcia dlaczego i czy można coś z tym zrobić.

Pozdrawiam

free1964



Quote:

Cytuj z Albedo 0.64 w December 28, 2012, 12:24





Opisz rezultaty.



sovtware

#38


Quote:

Cytuj z free1964 w December 31, 2012, 21:23

Witaj Albedo

Opisując rezultaty Twojej pomocy oraz wyniki zainstalowania Xubuntu 12.04.1 desktop amd64 zapomniałem napisać, że Xubuntu dalej nie widzi karty pamięci jaką mam w laptopie.

Nie mam pojęcia dlaczego i czy można coś z tym zrobić.

Pozdrawiam

free1964



Quote:

Cytuj z Albedo 0.64 w December 28, 2012, 12:24





Opisz rezultaty.






Nam chodzi abyś zrobił tak jak masz wyżej napisane wraz komendami i pokazał screeny co wychodzi jaki wynik albo ja coś źle pojęcie mylę  :| więc musisz poczekać na jakaś aktualizację lub na nowszą wersję Ubuntu LTS czyli do roku 2017 dokładnie 31 kwieceń tak czasem bywa ze jak system nowy wyjdzie nie wszystko działa a UBuntu 12.04 ma dopiero pół roku + dwa miesiące jeszcze robią aktualizację do sprzętów itp: rzeczy cierpliwości wszystko się zrobi :) to tak jak z Windowsami wersja Beta Finalna i poprawki spokojnie :)

sovtware

#39


Quote:

Cytuj z sovtware w January 1, 2013, 02:55

Quote:

Cytuj z free1964 w December 31, 2012, 21:23

Witaj Albedo

Opisując rezultaty Twojej pomocy oraz wyniki zainstalowania Xubuntu 12.04.1 desktop amd64 zapomniałem napisać, że Xubuntu dalej nie widzi karty pamięci jaką mam w laptopie.

Nie mam pojęcia dlaczego i czy można coś z tym zrobić.

Pozdrawiam

free1964



Quote:

Cytuj z Albedo 0.64 w December 28, 2012, 12:24





Opisz rezultaty.






Nam chodzi abyś zrobił tak jak masz wyżej napisane wraz komendami i pokazał screeny co wychodzi jaki wynik albo ja coś źle pojęcie mylę  :| więc musisz poczekać na jakaś aktualizację lub na nowszą wersję Ubuntu LTS czyli do roku 2017 dokładnie 31 kwieceń tak czasem bywa ze jak system nowy wyjdzie nie wszystko działa a UBuntu 12.04 ma dopiero pół roku + dwa miesiące jeszcze robią aktualizację do sprzętów itp: rzeczy cierpliwości wszystko się zrobi :) to tak jak z Windowsami wersja Beta Finalna i poprawki spokojnie :) a według mnie ie ma znaczenia czy system 32 bitowy czy 64 tu jak i tu powinno iść 64 bitowy zazwyczaj jest używany dla biura a 32 bitowy dla domowych użytkowników ale aktualizacje są te same



sovtware

#40


Quote:

Cytuj z sovtware w January 1, 2013, 03:00

Quote:

Cytuj z sovtware w January 1, 2013, 02:55

Quote:

Cytuj z free1964 w December 31, 2012, 21:23

Witaj Albedo

Opisując rezultaty Twojej pomocy oraz wyniki zainstalowania Xubuntu 12.04.1 desktop amd64 zapomniałem napisać, że Xubuntu dalej nie widzi karty pamięci jaką mam w laptopie.

Nie mam pojęcia dlaczego i czy można coś z tym zrobić.

Pozdrawiam

free1964



Quote:

Cytuj z Albedo 0.64 w December 28, 2012, 12:24





Opisz rezultaty.






Nam chodzi abyś zrobił tak jak masz wyżej napisane wraz komendami i pokazał screeny co wychodzi jaki wynik albo ja coś źle pojęcie mylę  :| więc musisz poczekać na jakaś aktualizację lub na nowszą wersję Ubuntu LTS czyli do roku 2017 dokładnie 31 kwieceń tak czasem bywa ze jak system nowy wyjdzie nie wszystko działa a UBuntu 12.04 ma dopiero pół roku + dwa miesiące jeszcze robią aktualizację do sprzętów itp: rzeczy cierpliwości wszystko się zrobi :) to tak jak z Windowsami wersja Beta Finalna i poprawki spokojnie :) a według mnie ie ma znaczenia czy system 32 bitowy czy 64 tu jak i tu powinno iść 64 bitowy zazwyczaj jest używany dla biura a 32 bitowy dla domowych użytkowników ale aktualizacje są te same jak i błędy ;)





ratus

#41
Czytam FORUM o Linuksie, i dochodze do wniosku, że jedyną rada na jakiekolwiek problemy czy braki w systemie jest - zainstalowanie innej dystrybucji!  :?

A przecież to nieprawda!! W obecnej chwili, olbrzymia większść z ok 300 dystrybucji wymienianych na DistroWatch jest na tyle stabilna i dopracowana, że można na niej uruchomić każdy sprzęt, odpalić każdą aplikację, ustawić dowolne środowisko graficzne. Z drugiej strony, NIE ISTNIEJE distro, w 100% bezbłędne i zapewniające idealne działanie wzystkiego "out of the box". Sugerował bym, żeby zamiast porad w stylu "Nie działa ci kamera pod Slackware? - Zainstaluj Ubuntu!" - doradzać: czytajcie manuale, szukajcie na Wiki, UCZCIE SIĘ LINUKSA!

Bo najlepsza dystrybucja to taka, którą dobrze znamy i potrafimy nią zarządzać. Czego wszystkim życzę w Nowym Roku 2013!  

sovtware

#42
free1964 Jak Tobie tutaj ta rzecz nie chodzi a potrzebujesz tego pobierz sobie dystrybucję Mint , Debian lub salix.os , pclinuxos i OpenSUSE to są najłatwiejsze dystrybucje Linux i przeznaczone dla początkujących użytkowników



może na tych dystrybucjach Tobie będzie czytało to urządzenie



ratus masz rację jak tu nie działa to nic innego jak zainstalować inną dystrybucję i zobaczyć wtedy lecz tu chodzi o kogoś kto ma pierwszy raz w życiu kontakt w Linuxem ale się jeszcze zobaczy Tobie też w nowym roku życzę wszystkiego najlepszego

Zobacz najnowsze wiadomości na forum