Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z WiFi.

Zaczęty przez Psychomachia, Październik 15, 2016, 04:21:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Psychomachia

Witam. Kilka dni temu zainstalowałam pierwszego Linuxa ever - Mint 18 Sarah. Wszystko działało idealnie. Ale chciałam spróbować innych systemów. Zainstalowałam Ubuntu, ale to nie to. Więc wróciłam do Minta. I nie było żadnej opcji na połączenie z Internetem. Działał on w wersji Live CD, ale kiedy Minta zainstalowałam, pobierając wszystkie sterowniki (zaznaczyłam tę opcję) to po uruchomieniu nie było mowy o połączeniu się z Internetem. Obecnie planuję postawić sobie Windowsa 7 do grania, i obok Minta, żeby na nim powoli poszerzać horyzonty. Obecnie na Mincie o dziwo Wifi działa, ale kiedy instaluję Windowsa, za każdym razem, przy każdtn formacie, on chce być sam. Więc pewnie najpierw zainstaluję Win 7, później dopiero Mint obok Windowsa. Tylko jak mogę się upewnić "za wczasu", że internet będzie działał? Jeszcze jedno, jak w BIOSie wybieram z czego i jaki system ma być uruchomiony, poza Pendrivem zauważyłam jakieś 2 (!) ubuntu. Jeden z małej litery, drugi z wielkiej. Wczoraj z ciekawości kliknęłam na tego z wielkiej i okazało się to być właśnie Mintem na którym działa Wifi.
O co chodzi? Mogę jakoś sformatować dyski z poziomu BIOSa, czy to się samo zrobi podczas instalacji Windowsa? Co do Minta obok Windowsa późbiej - powinnam pobrać jakieś sterowniki osobno? Większość komend jakie znalazłam na forach nie działa. Chyba coś namotałam przez próbowanie Minta i Ubuntu i Lubuntu (zapomniałam wspomnieć) w ciągu zaledwie dwóch dni.

christo

Podczas instalacji windy usuń wszystkie partycje , albo zrób to wczesniej przez gparted , zainstaluj windę najlepiej na odciętej partycji jakies 40 Giga około ,potem zainstaluj Minta , wybierz rodzaj dzielenia partycji manualnie ustaw mu jakies 20 Giga na / i reszte na /Home i z 5 do 10 Giga na swap zainstaluj gruba na dysku z którego startujesz i wszystko.

Albedo 0.64

Witaj. W wielu miejscach możesz się spotkać z nazwą Ubuntu ponieważ LM 18 bazuje na tym systemie (jest jego forkiem). Podobnie w Ubuntu zauważyć można odniesienia do Debiana. Tak ma być i w niczym to nie przeszkadza.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum