Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z zainstalowaniem Linux Mint

Zaczęty przez Says, Październik 05, 2016, 02:44:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Says

Witam. Próbuję zainstalować Minta na starym laptopie ale odrazu po zbootowaniu dostaję komunikat : unsupported pm cap regs version 7 i laptop się resetuje. Laptop o którym mowa: Toshiba Satellite L300. Z góry dziękuje za pomoc.

pavroo

Witaj
Prawdopodobnie jest to problem związany z funkcją wake-on-Lan/hibernation karty ethernetowej.
Wyłączenie tej opcji/karty w Bios powinno pomóc.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Says

Cytat: pavroo w Październik 05, 2016, 06:23:41 PM
Witaj
Prawdopodobnie jest to problem związany z funkcją wake-on-Lan/hibernation karty ethernetowej.
Wyłączenie tej opcji/karty w Bios powinno pomóc.
próbowałem i nadal ten sam błąd.

quizol

Witam,
ostatnio kupilem MSI GL72 6QF i mam problem z zainstalowaniem Linux Mint. Pojawia mi sie taki blad:

    ACPI : EC: Fail in evaluating the _REG object of EC device. Broken bios is suspected.

Jest jakaś opcja żeby rozwiązać ten problem ? Próbowałem instalacji z usb oraz DVD nic nie pomogło. Pojawia się ten błąd, następnie przechodzi do ekranu z ładowaniem i koniec zawiesza się nic nie można dalej zrobić. Szukam sposobu na rozwiązanie tego problemu. Nie próbowałem jeszcze instalować innych dystrybucji linux'a bo zależy mi na mincie.


Albedo 0.64

@quizol: Wygląda to na problem sprzętowy. W nowych biosach producenci stosują "zabezpieczenia - przeszkadzacze" UEFI i Secure Boot. Sprawdź ustawienia swojego biosu. Niestety, nikt tu nie jest geniuszem i nie naprawi ci komputera na forum. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum