Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro 16.06.1 64bit XFCE pożera ram jak wariat!!!

Zaczęty przez Oczkins92, Sierpień 19, 2016, 05:35:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Witam.Przedstawiam dziwny problem z zużyciem pamięci mojego laptopa.Kiedy nie instalowałem sterowniki NVIDIA do moje karty graficznej NVIDA NVS 5100m zużycie na starcie systemu wynosiło 332mb ram.A po zaisntalowaniu własnościowych sterowników nagle podskoczyło zużycie do 607 mb ram.Jak redukować zużycie pamięci ram w Manjaro?Kiedyś oglądałem ten filmik : https://www.youtube.com/watch?v=RWGfZZcaulY .Ale już nie ma tej paczki cairo-nvidia w AUR. >:(

Albedo 0.64

Witaj. Nie szukaj dziury w całym. Przed instalacją sterowników nvidia komputer korzystał z karty zintegrowanej i dlatego zużycie RAM było mniejsze. Bateria też trzymała dłużej. Karta nvidia wykorzystuje do działania część pamięci RAM więc większe zużycie pamięci i krótszy czas pracy na baterii są w tym przypadku normalnym zjawiskiem.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Oczkins92

Ale ja nie mam tylko tą NVIDIA NVS 5100m.Jedynie pozostaje czekać aż zrobią tą paczkę ponownie.

Albedo 0.64

#3
Było kilka konfiguracji sprzetowych laptopów hp elitebook 8540p z kartami nVidia, AMD, ATI. Na stronie producenta jest również sterownik do Intel HD - karty zintegrowanej. Byłoby dziwne, gdyby laptop posiadał tylko kartę dedykowaną. Karty zintegrowane są w laptopach podstawą oszczędzania energii a dedykowane mają zapewnić wydajność w wymagających programach. Watpię żeby HP wypuściło "specjalny" model bez integry. Ale mogę się mylić. Użycie RAM na poziomie 600 MB w systemie 64 bit i z włączoną kartą nVidia nie jest niczym nadzwyczajnym. Super extra lekki Windows 10 zajmuje ponad 1 GB RAM na karcie zintegrowanej.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Oczkins92

Witam.Dziękuje za odzew ale podziękuje już Manjaro. Zaczęły się dziwne problemy z restartowaniem laptopa oraz zawieszaniem.Po 3 latach poszukiwania linuxa stwierdzam że nie ma co sie oszukiwać.Każda dystrybucja jest dobra zależy tylko na jaki laptopie działa.Do mojego laptopa czyli HP 8540p najlepiej działaby Opensue ale jest dla mnie za ciężki.I kończąc wracam do Sparky Linux.Wypróbuje wersje 4.4 Mate 64bit.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum