Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

połączenie internetowe

Zaczęty przez wojt, Grudzień 14, 2012, 09:20:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojt

sparkylinux 1.0 enlightment-full PL



Zainstalowałem system na komputerze stacjonarnym. Posiadam przewodowe połączenie z internetem. Gdy uruchamiam system z LiveCD - połączenie internetowe jest, a po instalacji Sparkiego na dysku twardym - połączenia brak... Dlaczego ?

pavroo

#1
Witaj

Z tego co pamiętam to po instalacji na dysku ikona network-managera nie ładowała się w systemowym tray-u.

Jeśli jej nie ma to wystarczy zalogować się ponownie do systemu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wojt

#2
dokładnie. ikona ta nie ładuje się przy starcie systemu a więc nie widać dostępnych połączeń internetowych. wylogowałem i zalogowałem się ponownie ale to nic nie zmienia. co zrobić by włączyć przy starcie network managera ?

pavroo

#3
Wejdź do: Ustawienia-> Aplikacje-> Aplikacje przy uruchomieniu-> Order-> zaznacz 'nm-applet' i kliknij Zastosuj. Wyloguj się i zaloguj ponownie.

http://linuxiarze.pl/obrazy/inne/spark1-nm.png" alt="spark1-nm.png" class="bbcode_img" />
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wojt

#4
ok. dzięki. w poniedziałek dam znać czy to pomogło.

wojt

#5
mam jeszcze jedno pytanie. czy po uwidocznieniu się na pasku - network managera - będzie widoczny podgląd dostępnych sieci? Czy włączenie go wystarczy czy też musze coś konfigurować jak ma to miejsce w Debianie? tj. kompilacje kernela i tego typu działania o których czytałem na forum Debiana...



ps. karta sieciowa jest domyślnie włączona podczas uruchamiania Sparkiego czy wyłączona?

pavroo

#6
Jeśli Twój modem sieciowy zostanie wykryty automatycznie to nm pokaże wszystkie dostępne sieci bez żadnej dodatkowej konfiguracji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wojt

#7
ok. ta kwestia została rozwiązana. Wskazówki pomogły. Dzięki.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum