Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Porteus. kilka pytań

Zaczęty przez killBill, Grudzień 09, 2012, 10:31:12 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

killBill

Witam. Zainstalowałem Porteusa na USB. systemik jest świetny i wszystko śmiga. mam jednak problem ze spolszczeniem systemu, oczywiście wchodzę w odpowiednie ustawienia i zaznaczam co trzeba krok po kroku a mimo to nadal nie mam systemu po polsku. po utwożeniu pliku zapisującego zmiany w systemie. drugie pytanie to jak zainstalować (np Skype) i odinstalować programy w tym systemie, brakuje mi tez sterownika do kamery, trzeba jakoś rozwiązać ten problem ale jestem zupełnie zielony w linuxie i zupełnie nie kumam tematu. Przydało by się trochę informacji na początek.

pavroo

#1
Witaj

Nie jestem pewny czy Porteus posiada moduły języka polskiego.

Programy (a właściwie moduły) możesz doinstalować za pomocą menadżera pakietów: Menu-> System-> Porteus Package Manager. Przy pierwszym uruchomieniu menadżera musisz wybrać lub utworzyć folder na pobrane moduły, np: /home/modules/

Jeśli Porteus nie posiada modułu Skype do zainstalowania to pobierz dynamiczną paczkę (Dynamic) ze strony pobierania Skype dla Linux.

Jeśli koniecznie potrzebujesz wersji polskiej to może zapoznaj się ze Slax-em 7.0 (rc, wersja stabilna wkrótce), który dostępny jest do pobrania w polskiej wersji językowej:

http://linuxiarze.pl/download_slax" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/download_slax

Slax był pierwowzorem dla Porteusa - Porteus jest forkiem Slax-a. Różnice nie powinny być zbyt duże.

Pozdrawiam

pavroo
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

killBill

#2
Witam, Slaxem też sie bawiłem, zasadniczo bardzo podobne. docelowo czekam właśnie na stabilna wersje 7. Linux zaczyna mi się podobać, mini systemy na USB, moje kożystanie z kompa ogranicza się ostatnio do korzystania z neta, chyba wywalę wina całkiem z dysku :-) Co do porteusa to  rozkminiłem trochę że najpierw zaznacza się odpowiednie opcje językowe a na końcu tworzy się właśnie moduł językowy który to zostaje automatycznie zapisany właśnie w  home/modules ale dalej niestety nie ma systemu po naszemu, nie bardzo kumam angielski, nie aż na tyle aby dokładnie wiedzieć co i jak, coś tam łapię ale mniej niz połowę i pewnie pomijam jakiś szczegól. no i jest jescze problem z kamerą tak jak w Porteusie tak i w Slaxie obraz jest tylko tyle że do góry nogami, potrzebny jest sterownik, gdzie mogę znaleźć sterowniki dla slaxa lub porteusa, kamera to Chicony USB 2.0 VGA UVC WebCam ,Laptop to Asus K52JT

Zobacz najnowsze wiadomości na forum