Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja Linuxa

Zaczęty przez progis, Wrzesień 26, 2016, 06:16:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

progis

Witam, od dłuższego czasu uporczywie próbuje zainstalować, jakikolwiek system linuxowy na tablecie Lenovo Miix 2 10.
Po przeczytaniu wielu poradników w języku angielskie, w końcu udało mi się uruchomić Minta w wersji Live na moim sprzęcie. Przy próbie instalacji (wielokrotnej, z różnymi ustawieniami) instalacja kończyła się z błędem 'instalacja nie powiodała się, grub nie może być zainstalowany w /traget/' czy coś w tym stylu.
Dopowiem jeszcze, że mój problem, spowodowany był tym, zę w tego typach sprzętach instalowane są 32 biotwe uefi, więc musiałem do 32 bitowego minta dodać folder EFI z 64 biotwej wersji oraz plik bootia32.efi z internetu.
Proszę o pomoc.

pavroo

Tu możesz mieć problem, Mint, a więc i Ubuntu nie posiada wsparcia dla instalacji systemu 32 bitowego na maszynach z uefi.

Sugeruję zainstalowanie systemu, który takie wsparcie oferuje.
Jest ich na pewno kilka, lecz pustka w głowie, w tej chwili.
Nasz Sparky takie wsparcie posiada, Debian też.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

progis

Kurde, tylko że system jako system instaluje się bez problemowo, tylko grub nie może się zainstalować :/ A system na dysku jest zainstalowany, tylko nijak można go odpalić.

progis

Albo jakby był ktoś tak miły i wypisał kilka dystrybucji które wspiera 32 bitowe uefi...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum