Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Acer Es1 - 111

Zaczęty przez PavlosPC, Wrzesień 06, 2016, 04:53:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PavlosPC

Witam bardzo serdecznie!
Mam problem ponieważ potrzebuję na netbooku zainstalować jakąś dystrybucję linuxa. Miałem już trochę styczności z tym systemem, więc bez problemu przystąpilem do instalacji. Przerobiłem już Elementary OS, kubuntu, lubuntu. Wszystkie te dystrybucję działały bardzo ale to bardzo słabo. Teraz zatrzymałem się na Mint 18. Działał w miarę ok ale to nie to. Może wy koledzy polecicie coś, co będzie chodziło dobrze na tak słabej specyfikacji. Laptopa używam do internetu, pisania w C, okazyjnie poker :).  Dodam że system instalowałem w trybie Uefi z wyłączonym secure boot. Jeżeli chodzi o specyfikację to mam 2gb ram, budżetowy celeron n2840 oraz zintegrowana kartę grafiki. Wiem że specyfikacja jest bez fajerwerków, ale Linux powinien działać naprawdę sprawnie nawet na gorszych podzespołach...
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!

Oczkins92

Sparky Linux - lekki,szybki i stabilny.

PavlosPC

Sprawdzę sobie zaraz jak będzie działał. Dużo też czytałem o manjaro, więc najprawdopodobniej też go pobiore. Coś jeszcze ciekawego możecie podrzucić? Dobrze byłoby gdyby nie był on jakoś strasznie zawansowany w obsłudze. Tak naprawdę dopiero teraz zacząłem urzywać linuxa jako główny system i nie chciałbym, żeby zła dystrybucja zniechęciła mnie do tego systemu :)

Oczkins92

#3
No manjaro ma ogrom aplikacji bez jakiekolwiek kombinowania.Ale ja przykładowo nie mogłem znieść zużycie ram (608mb na środowisku XFCE co dla mnie jest chore).Nie raz udało mi się zapełnić cały ram(mam 4gb).A saprky mate 64bit któ©y sobie wgrałem zużywa wraz z zainstalowanymi sterami 364mb.Mogę ci polecić jeszcze LMDE ale chyba nie ma nowej wersji

PavlosPC

Dziękuję za pomoc. Sparky Linux nie chciał się odpalić żadnymi znanymi mi sposobami. Lmde mimo że pożera mniej zasobów systemowych niż mint to działa gorzej. Jak narazie zostaje na mint 18. Działa całkiem spoko,  jest bardzo ładny a i dostęp do aplikacji jest mega prosty.
Dziękuję wam za każdą nadesłana odpowiedź.
Pozdrawiam!

Oczkins92

Ty Peppermint OS.Lekki system (bazuje na lubuntu).Ze środowiskiem graficznym mieszańca LXDE z XFCE.Byłby dobry na twój netbook.U mnie 260mb żre 64bitowa wersja.Masz tu sobie zobacz : https://www.youtube.com/watch?v=teRkmrBZ6go . Zobacz

Albedo 0.64

MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pawi998

Co do odpowiedzi @Albedo 0.64 się zgadzam.
Spróbuj też openindiana'y ;)
Na 1GB RAM śmiga mi pięknie i do takich zastosowań jak internet, programowanie(aczkolwiek u mnie to jest tworzenie stron internetowych :P ) to się znakomicie nadaje.
Graficznie też bez wodotrysków, a zachowuje swe ,,piękno", że tak to nazwę :)
Artur Choynacki-Piotrowski   ul. Słonimskiego 14/7d 50-304 Wrocaw
[email]artur.choynackipiotrowski@viessmann.com[/email]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum