Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją steam

Zaczęty przez Delfin22, Wrzesień 06, 2016, 12:11:18 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Delfin22

Zainstalowałem steam przez APTus Extra, normalnie się włączył, zalogowałem się i wtedy wyskoczyło mi okienko, wpisałem hasło i poszło, ale na końcu prosi o wciśnięcie return. Nacisnąłem enter okienko znikło, ale dla pewności wyłączyłem i włączyłem steama jeszcze raz, znowu wyskakuje to samo okienko. Co muszę w tym wypadku zrobić?

SparkyLinux 4.4 xfce




pavroo

#1
Generalnie 'Enter' powinien załatwić sprawę, jednak wyskoczył niezdefiniowany symbol dla dpkg.

Proponuje instalacje brakujących pakietów przed instalacja steam, w konsoli:
sudo apt-get update
sudo apt-get install curl python-apt xterm xz-utils zenity
sudo apt-get install libc6:i386 libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:i386


Następnie uruchom Steam Launcher i sprawdź czy instalacja klienta ruszy, czy też coś jeszcze będzie brakowało.

Edit:
Wszystkie pakiety masz zainstalowane, spróbuj uruchomić steam z konsoli i sprawdź co wyrzuci, poleceniem:
steam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Delfin22

Niestety nie pomogło, wyskakuje dokładnie tak samo.  :(
A tak przy okazji żeby nie zakładać drugiego tematu, wcześniej jak wchodziłem w menu (xfce) miałem u góry szary pusty avatar i obok swoją nazwę. Kliknąłem w ten avatar, otworzyło mi się menu, ustawiłem swój obrazek na avatara. Wyszedłem wszystko działało, ale otworzyłem informacje o użytkowniku i jak je zamknąłem nazwa obok avatara w menu zniknęła, po kliknięciu na avatar nic się już nie dzieje i chyba coś się stało z tym mugshot, bo informacji o użytkowniku już nie można otworzyć, klikam i nic się nie dzieje.
Aha, dziękuję za fatygę, odpowiedź.  :)


Oczkins92

Witam.Nic ci nie da doinstalowanie tych brakujących bibliotek bo i tak są zainstalowane.Po prostu musiz to zamykać za każdym razem.Nie martw się o działanie gier bo mi działają.A testowałem Killing Floor,Red Orchestra,Fistful Frags(gram obecnie).A mam SparkyLinux Mate 64bit i jest po 3 lat poszukiwań najlepsza dystrybucją jaką miałem.I nie żre mi pamięci jak inne cudaczne dystrybucje(np. Manjaro XFCE4 64bit - 620mb ram).Pozdrawiam

pavroo

To co potrzebne jest do zdiagnozowania problemu leży poniżej okien, które zamieściłeś na zrzucie.
Pełny wynik z konsoli, w której uruchomiłeś polecenie 'steam' może coś więcej podpowiedzieć.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Delfin22

https://vimeo.com/181647898

hasło: 2015

Na filmiku przewijam cały wynik w terminalu, może coś pomoże :-)

Delfin22

Wie ktoś może jak rozwiązać moje problemy? Chociaż ten z niedziałającą informacją o użytkowniku :-)

pavroo

Podaj wynik z konsoli, tak jak prosiłem poprzednio.
Nie zamieszczaj wideo.
Skopiuj całą treść z konsoli i wklej na forum.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Delfin22

Teraz jak próbuję włączyć steam to wywala coś takiego:



delfin@kompjuter:~$ steam
Running Steam on sparky 4 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
/bin/bash: /home/delfin/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libtinfo.so.5: no version information available (required by /bin/bash)
grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
grep: symbol lookup error: grep: undefined symbol: pcre_jit_stack_alloc
awk: /home/delfin/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/amd64/lib/x86_64-linux-gnu/libtinfo.so.5: no version information available (required by /lib/x86_64-linux-gnu/libreadline.so.6)
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(1471977975)
libGL error: unable to load driver: i965_dri.so
libGL error: driver pointer missing
libGL error: failed to load driver: i965
libGL error: unable to load driver: i965_dri.so
libGL error: driver pointer missing
libGL error: failed to load driver: i965
libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
libGL error: failed to load driver: swrast




pavroo

Problem może leżeć po stronie sterowników, a właściwie ich braku:
libGL error: unable to load driver: i965_dri.so

Spróbuj doinstalować brakujący pakiet ze sterownikiem: i965-va-driver
https://packages.debian.org/pl/stretch/i965-va-driver
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum