Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Arch - niepoprawne wyświetlanie i brak płynności po utworzeniu 10-monitor

Zaczęty przez niki00767, Sierpień 15, 2016, 06:40:49 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

niki00767

Witam.
Zainstalowałem sobie ostatnio (w sumie to kilka razy, początkowo myślałem, że może się coś źle zainstalowało) Arch Linuxa za pomocą Arch Anywhere. Pierwszy problem jaki miałem był z uruchomieniem środowiska graficznego, ale okazało się ze wystarczyło zainstalować wszystkie pakiety xorg, następny problem jaki napotkałem był z rozdzielczością,lecz utworzenie 10-monitor.conf częściowo rozwiązało ten problem... częściowo, bo udało mi się uzyskać pożądaną rozdzielczość lecz zaczęły się pojawiać tzw artefakty, u góry ekranu zrobił mi się czarny pasek grubości  ok.1 cm zasłaniając część ekranu - jak chce np zamknąć przeglądarkę gdy jest zmaksymalizowana po nakierowaniu na ten pasek to co powinno się znajdować na jego miejscu pojawia się gdzieś tak na środku ekranu, no i płynności praktycznie nie ma np. przy przemieszczaniu okna ani wgl. Dodam jeszcze ze próbowałem zarówno lxqt, mate, jak i openbox, z którego korzystam obecnie i jest to samo (każde środowisko sprawdzałem osobno po ponownej instalacji Archa). Na innych dystrybucjach nie miałem takich problemów. Mój laptop na którym mam ten problem to Fujitsu Siemens Esprimo Mobile v5515 ze zintegrowaną kartą graficzną SiS Mirage 3. Będę wdzięczny za pomoc albo chociaż nakierowanie na rozwiązanie problemu. A i zapomniałem napisać - na screenshotach wszystko jest normalnie, tj. nie ma tego czarnego paska.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum