Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux dla początkujacego webdevelopera (a właściwe stawiającego kroki)

Zaczęty przez Ciarmin, Styczeń 17, 2017, 09:35:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ciarmin

Witam, chwiałbym abyście mi doradzili w wyborze dystrybucji linuxa. A wiec wykupiłem kursy na eduweb na linuxa i chce sie zająć webmasterką tzn htm , css , js , jquery , php a potem jeszcze sie zobaczy.Idę tokiem nauczania z eduweb az do konca php (a przynajmiej jest taki plan :D ).  Poszukuje dystrybucji, która zepewni mi wygode korzystania z edytorów typu notepad ++ , myslę o korzystaniu z virtualboxa  dla photoshopa  i innych narzedzi niedostepnych na linuxy jak takie będą :D . Co proponujecie ? :D

hubot_

Dla photoshopa itp. - wine, playonlinux
Notepada++ jako takiego nie ma na Linuxa ale jest świetny edytor o nazwie vim, też niektórzy polecają emacsa
Podstawa to opanowanie podstawowych komend vima, skonfigurowanie jakiegoś plugin managera, .vimrc, umiejętność posługiwania się terminalem i możesz śmiało w terminalu pisać swoje strony www w podobnych a nawet lepszych warunkach jakie ci oferuje vim
Jak nie vim lub emacs, to jeszcze jest nano
Osobiście używam Debiana skonfigurowanego z pomocą oficjalnego wiki przeze mnie i mogę ci go polecić
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum