Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu Serwer bez GUI nie działa Wifi

Zaczęty przez pkrolu, Sierpień 02, 2016, 11:01:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pkrolu

Witam,
kilka dni temu instalowałem Ubuntu Serwer 16.04.1 LTS 64bit. Na chwilę obecną mam system bez GUI. Po uruchomieniu systemu pojawia się informacja o możliwej aktualizacji pakietów i zabezpieczeń. Chciałem też zainstalować GUI. Wygląda na to, że nie działa WiFi.
System jest na Netbooku Samsung n150Plus z 2 GB ramu.
Wynik LSPCI:
karta Qualcomm Atheros AR9285,
Kernel driver in use: ath9k,
Wynik ifconfig:
lo    Link encap: Local Loopback
        inet addr: 127.0.0.1 Mask: 255.0.0.
        inet6 addr: ::1/128 Scope: Host
        UP LOOPBACK RUNNIG MTU:65536 mETRIC:1
...

Podpowiecie CO Z TYM ZROBIĆ?

Albedo 0.64

Witaj. Żeby posługiwać się systemem tekstowym, trzeba najpierw opanować polecenia konsoli. Na dzień dobry podłącz komputer kablem do routera, wtedy karta LAN powinna załapać połączenie automatycznie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pkrolu

Nie od razu Rzym zbudowali:-)
Niestety mam router mobilny w T-Mobile firmy Huawei bez możliwości podłączania kablem.
Zostaje tylko WiFi.

pkrolu

#3
Załączyłbym kilka screenów z wynikiem większej liczby poleceń, ale nie miałem takiej możliwości przy tworzeniu zapytania. Jeśli chcesz, to mogę wysłać na mail'a.
Albo druga opcja. Takie samo zapytanie umieściłem na forum ubuntu.pl. Tam są załączniki. Tytuł posta jest taki sam jak tutaj.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum