Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

ściemnianie ekranu po podłączeniu/odłączeniu zasilacza

Zaczęty przez xubuntuser, Sierpień 06, 2016, 02:41:37 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xubuntuser

Witam, jestem posiadaczem dwóch systemów - Windowsa XP oraz Xubuntu 14.04.4. Gdy odłączam lub podłączam zasilacz to na Linuxie ściemnia mi się ekran. Przeszukałem wszystkie ustawienia i niczego, co by za ten stan odpowiadało nie znalazłem. Na Windowsie nic się nie dzieje. Dodam że miałem już kilka Linuxów i na każdym z nich ten problem występował. Czy to może być wina laptopa czy trzeba coś ustawić w BIOSie?

pavroo

Witaj
Nie jest to błąd, system oszczędza energię podczas pracy na baterii oraz określonej czasowo bezczynności.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

xubuntuser


pavroo

Xubuntu powinno posiadać opcję zarządzania energią w menu lub ustawieniach xfce, co pozwala na modyfikację ustawień w trybie graficznym.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum