Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro zacina się przy starcie po zmianie sterowników GPU.

Zaczęty przez kacpersyn, Lipiec 17, 2016, 10:57:20 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kacpersyn

 Dzień dobry, zainstalowałem Manjaro kde obok Windowsa 8.1. Wszystko było ok, dopóki nie zacząłem kombinować ze sterownikami AMD (Posiadam kartę graficzną HD 7950). Pobrałem i zainstalowałem catalyst, jednak wyrzucał on komunikat o braku sterownika. W ustawieniach były zainstalowane 3 sterowniki dla GPU - catalyst i 2 opensource (jeden był vesa, nazwy drugiego nie pamiętam). Odinstalowałem vesa i uruchomiłem ponownie komputer. Teraz start Manjaro zatrzymuje się i "zamarza" na następującym komunikacie:


Po przełączeniu się na kartę Intela Manjaro także zatrzymuje się w tym miejscu, ale system nie "zamarza" - mogę uruchomić terminale (F2-F6). Chciałem zainstalować sterowniki do Intela, ale mam problem z połączeniem. Korzystałem z poradnika: http://linuxcommando.blogspot.com/2013/10/how-to-connect-to-wpawpa2-wifi-network.html
I wszystko szło dobrze do komendy:
sudo wpa_supplicant -B -D wext -i wlan0 -c /etc/wpa_supplicant.conf
Po wklepaniu tej instrukcji otrzymałem komunikat:
Successfully initialized wpa_supplicant
ioctl[SIOCSIWENCODEEXT]: Invalid argument
ioctl[SIOCSIWENCODEEXT]: Invalid argument
Szukałem sterownika korzystając z -lsusb (karta Wi-Fi to Asus n10 nano) i otrzymałem wiadomość, że jest to rtl8192cu. Zastępując "wext" przez "rtl8192cu" dostałem wiadomość:
Successfully initialized wpa_supplicant
unsupported driver rtl8192cu
Co robić :D?

Albedo 0.64

Witaj. Problem jest z Plymouthem - jeśli możesz uruchomić konsolę to odinstaluj go. Nie wiem, czy to pomoże ale od tego bym zaczął. W przypadku awarii sterowników czasem pozostaje jedynie nowa instalacja systemu, zajmuje to mniej czasu niż kombinowanie i naprawianie. Jeśli wydzieliłeś katalog domowy to nic nie stracisz jeśli go nie sformatujesz. Na wszelki wypadek uruchom system live i przenieś swoje pliki z katalogu domowego na pendrive.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

kacpersyn

Dziękuję bardzo za odpowiedź, przy odinstalowywaniu Plymouth także pojawiają się problemy. Po wprowadzeniu polecenia sudo kate /etc/default/grub otrzymuję komunikat QXcbConnection: Could not connect to display. Operacja przerwana. Chyba odpuszczę sobie naprawianie tego i zrobię reinstalację, tym bardziej, że była to prawie świeża instalacja (chciałem się pobawić trochę konsolą, ale już mnie to przerasta). Mam tylko jedno pytanie, czy jeśli ponownie zainstaluje plik efi w partycji FAT32 to zrobi się bałagan z bootowaniem? Tzn czy będą 2 Manjaro w grubie?

paw


kacpersyn

Tak właśniem, nie pomyślałem, że przecież kate to edytor graficzny :D. Dziękuję za podanie tekstowego odpowiednika. Jednak system przeinstalowałem (też Manjaro, ale ze środowiskiem graficznym xfce) i przy tej dużej aktualizacji odznaczyłem plymounth. Teraz zarówno sterowniki zamknięte od AMD, jak i CCC działa (potrzebne było ponowne uruchomienie). Z tego wynika, że plymount faktycznie był problemem. Dziękuję jeszcze raz za szybkie i bardzo pomocne odpowiedzi :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum