Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Slack live nie może skopiować plików sam i system z windows

Zaczęty przez akcdn, Lipiec 09, 2016, 03:12:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

akcdn

Laptop Toshiba Satellite A 200 ma zainstalowany Vista Home Premium Pl,z bootowalnej płyty odpalam Liinux Slack Live Pl i po otwarciu Winowsa folder system 32 jest pusty
Nie wiem jak ominąć zabezpieczenia tego folderu
Jeżeli ktoś może pomóc to z góry wielkie dzięki

Albedo 0.64

Witaj. Nie wydaje mi się, żeby to było zabezpieczenie folderu. To może być kwestia sterownika ntfs w Slacku. Do pełnej obsługi potrzebny jest sterownik ntfs-3g. Sprawdź w menedżerze oprogramowania (repozytorium pakietów) jaki sterownik masz zainstalowany. Nie znam Slacka więc nie mogę udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

akcdn

Wielkie dzięki za odpowiedź
Dla sprawdzenia wgrałem windows vista na dysk na moim kompie i Slack bez problemu skopiował sam i system
na laptopie też otwiera wszystkie foldery windows i może wszystko skopiować ,nie może tylko wyświetlić zawartości system32

christo

Mint widzi ntfs windy bez problemu zrób usb live z minta powinien pójść.

akcdn

Znalazłem sposób na skopiowanie Sam i System :)
Na wielu forach jest dużo porad na ten temat a wszystkie są mało warte
System32 został ukryty przez użytkownika i tylko w terminalu można było zobaczyć zawartość,ale był problem z kopiowaniem plików binarnych
Rozwiązanie problemu
Ściągamy Hirens boot
Wypalamy płytę
Startujemy system z płyty
W menu wybieramy opcję mini Xp
Mamy dostęp do wszystkich dysków na komputerze na którym odpaliliśmy Hirens boot
Pobieramy program Saminside
File import sam i system
Dostajemy NTLM hashes
Idziemy na stronę hashkiller.co.uk/ntlm-decrypter.aspx
Wklejamy hash
Po chwili otrzymujemy hasło do kompa
Temat uważam za zamknięty



Zobacz najnowsze wiadomości na forum