Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Testy nowego Mint 18 Beta

Zaczęty przez piotr-2006, Lipiec 03, 2016, 11:09:59 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotr-2006

Od kilkunastu dni, testuje wersje beta najnowszego Mint 18 Cinnamon 64.  Wszystko działa w porządeczku , najnowszy Mint przyjemnie zaskakuje  :) Poprawiono parę szczegółów w porównaniu ze stabilna wersją 17.3, szczególnie w wyglądzie systemu.  Duży plus co do zmiany sposobu aktualizacji.

System postawiłem na nowo zakupionym dysku SSD 120 GB. Śmiga aż miło  ;D, start w kilka sekund, zamknięcie do 5 sekund.
Na pliki (zdjęcia, filmy, muzykę) mam dysk HDD. Zamiast systemowej przeglądarki Mozilla, korzystam oczywiście  z Google Chrome (która ma wbudowaną  wtyczkę Flash).
Ktoś jeszcze korzysta, jakieś uwagi?

matadrox

Cytat: piotr-2006 w Lipiec 03, 2016, 11:09:59 AM
Ktoś jeszcze korzysta, jakieś uwagi?
Bardziej mułowaty od 17.3. Małe wsparcie dla zewnętrznych urzadzeń, jak skanery itp. Ogólnie bardzo nie dopracowany, a co dopiero jak zaczną kombinować przy x-ach. Na ten moment nie polecam dla kogoś, kto wymaga sprawności wielu urządzeń, a nie tylko ładniejszego wyglądu.

christo

Usiłuję korzystać .Do tej pory chodziłem na 17 KDE i cinnamon i o ile KDE rewelka a cinnamon dość lekki i też ładnie chodzący to na 18-tce jakaś kiszka.I Plasma i cinnamon mimo że stabilnie ale jakies niedorobione.A ostatnio wypuszczone 18-cie stabilne to jakaś porażka.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum